Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Frankowski chce jeszcze więcej bramek w Ekstraklasie

PRZEGLĄD PRASY. Dzięki bramce zdobytej w ostatniej kolejce z Ruchem Chorzów Tomasz Frankowski zapewnił sobie czwartą w karierze koronę króla strzelców polskiej ligi. Napastnik Jagiellonii przyznaje w wywiadzie dla Super Expressu, że historycznego tytułu się nie spodziewał i nadal zamierza strzelać bramki w Ekstraklasie.
0 : 1
-
- Jestem pierwszym w historii królem strzelców w historii Jagiellonii i zapiszę się w annałach klubu, którego jestem wychowankiem - cieszy się Tomasz Frankowski.

W 53. minucie meczu ostatniej kolejki z Ruchem Chorzów Marcin Burkardt, dośrodkował na głowę napastnika Jagielloni, który precyzyjnym strzałem głową pokonał Peskovica. Tym trafieniem popularny "Franek" przypieczętował koronę króla strzelców Ekstraklasy - był to jego 14. gol w sezonie. Drugi w klasyfikacji strzelców Abdou Razack Traore strzelił o dwie bramki mniej.

Frankowski nie kończy kariery. W następnym sezonie nadal chce strzelać bramki dla białostoczan. Szansę na to będzie miał nie tylko na ligowych boiskach - Jagiellonia wystąpi w kwalifikacjach do Ligi Europejskiej.

Abwo zostaje w Zagłębiu  ?


Więcej o: