Ekstraklasa. Jagiellonia uratowała puchary

Bramka Tomasza Frankowskiego i samobójcze trafienie Rafała Grodzickiego w drugiej połowie meczu zapewniły Jagiellonii czwarte miejsce w lidze i awans do europejskich pucharów. Białostoczanie pokonali Ruch Chorzów 2:1.

W pierwszej połowie na stadionie w Białymstoku obie drużyny grały leniwie i nie kwapiły się do konstruowania akcji ofensywnych. Agonię Jagiellonii tuż przed przerwą wykorzystał Maciej Jankowski. W tym momencie podopieczni Probierza byli poza europejskimi pucharami.

Jaga na drugą połowę wyszła zmotywowana. W 53. minucie Marcin Burkardt, który po przerwie pojawił się na boisku, dośrodkował na głowę Frankowskiego. Tym trafieniem popularny "Franek" przypieczętował koronę króla strzelców Ekstraklasy. 7 minut później boisko po drugiej żółtej kartce musiał opuścić Żeljko Djokić. Gospodarze zdołali wykorzystać grę w przewadze. W 78. minucie po ładnej akcji Seratlica piłkę do własnej bramki skierował Rafał Grodzicki.

Jagiellonia kończy sezon na czwartym miejscu i zagra w europejskich pucharach. Piłkarze Fornalika ostatecznie zajęli 12. miejsce.

Arka spada i Polonia spadają z Ekstraklasy, Śląski i Jagiellonia w pucharach ?