Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Wojewoda dolnośląski zamyka stadiony

Wojewoda dolnośląski zamknął stadiony Śląska Wrocław i Zagłębia Lubin. - To jedna z moich najtrudniejszych decyzji - powiedział Marek Skorupa.
W czwartek komendant wojewódzki policji we Wrocławiu Zbigniew Maciejewski skierował do wojewody dolnośląskiego pisma sugerujące decyzję o zakazie organizacji imprez masowych na piłkarskich stadionach Śląska Wrocław i Zagłębia Lubin. Wnioski są związane z ostatnim meczem derbowym obu drużyn, w czasie którego kibice obu zespołów odpalali petardy, a na początku drugiej połowy, spotkanie zostało na krótko przerwane po tym, jak fani Śląska wrzucili na boisko dwie płonące race.

- Zdecydowałem zgodnie z wnioskiem policji, że najbliższe mecze na stadionach obu drużyn będą odbywać się bez udziału publiczności - powiedział wojewoda. - Nie ukrywam, że zakładałem również zamknięcie obiektów do końca sezonu - dodał.

- To jedna z moich najtrudniejszych decyzji - skomentował wojewoda dolnośląski.

Przed następnymi spotkaniami Śląska i Zagłębia Marek Skorupa znowu poprosi o opinię policji i wtedy zdecyduje o otwarciu stadionów dla kibiców.

- Po wydarzeniach w Bydgoszczy kibice wszystkich klubów powinni powściągnąć niewłaściwe zachowania i dążyć do tego, by ich nie było. Zamknięcie stadionów w Poznaniu i Warszawie powinno było ostrzeżeniem dla wszystkich klubów - stwierdził wojewoda.

Śląsk najbliższy mecz na własnym stadionie ma rozegrać w sobotę o godz. 17.00 z PGE GKS Bełchatów, a Zagłębie w Lubinie dopiero 25 maja podejmie Wisłę Kraków.

Przed tygodniem po decyzji wojewodów mazowieckiego i wielkopolskiego przy pustych trybunach mecze ligowe rozegrali piłkarze Legii Warszawa oraz Lecha Poznań.

Następny sezon PP bez grup kibicowskich Legii i Lecha ?