22. kolejka ekstraklasy. Lech wygrał z Legią, złoty gol Rudnevsa. Wisła pokonała GKS

Lech wygrał z Legią 1:0. Gola na wagę zwycięstwa zdobył niezawodny Artjoms Rudnevs. Spotkanie obejrzało 40 tysięcy kibiców. W piątek Wisła Kraków pokonała bez trudu GKS Bełchatów, a Górnik Zabrze zremisował bezbramkowo z Lechią Gdańsk. Emocji nie zabrakło również na innych stadionach.

Wszystkie akcje polskiej ligi na Ekstraklasa.tv ?

Niedziela, 17 kwietnia

Arka Gdynia - Cracovia 3:0

Arka Gdynia wygrała z ostatnią w tabeli Cracovią i zrównała się punktami z zajmującą bezpieczne miejsce Polonią Bytom. Było to pierwsze zwycięstwo gdynian po dziewięciu meczach niemocy. Sytuacja Cracovii staje się natomiast coraz bardziej skomplikowana.

Śląsk Wrocław - Korona Kielce 0:1

Wyjątkowa seria Śląska rozpoczęła się po wrześniowym meczu z Koroną. Śląsk nie przegrał później czternastu kolejnych meczów ligowych. W niedzielę tę znakomitą passę zakończyła właśnie Korona. Wrocławianie po wodzą Oresta Lenczyka przegrali w lidze po raz pierwszy, a Marcin Sasal i jego zespół triumfowali w lidze po dziesięciu bezskutecznych próbach.

Sobota, 16 kwietnia

Polonia Bytom - Polonia Warszawa 0:2

Artjoms Rudnevs bohaterem Poznania! Najlepszy snajper Lecha wszedł na boisko dopiero w drugiej połowie spotkania, ale zdołał przechylić szalę zwycięstwa na stronę gospodarzy. Legia była w sobotę zespołem delikatnie lepszym, mającym więcej sytuacji bramkowych. Co z tego? Warszawianie przegrali czwarty, z pięciu ostatnich spotkań ligowych!

Lech Poznań - Legia Warszawa 1:0

Małe Gran Derbi za nami. Były emocja, była walka i - zgodnie z życzeniem wyrażonym w przerwie - była nawet bramka. Rudnevs doczekał się upragnionego gola przy drugiej próbie. Pierwszej nie uznał sędzia, odgwizdując spalonego, który, jeśli był - to minimalny. Chwilę później arbiter wyrównał z Lechem dług, nie wyrzucając Kotorowskiego z boiska, choć miał do tego pełne prawo. W końcu to mistrz zadał decydujący cios i wyprzedził Legię w tabeli.

Widzew Łódź - Ruch Chorzów 0:0

Widzew nie wykorzystał w drugiej połowie przewagi jednego zawodnika (a od 86. minuty dwóch) i tylko zremisował z Zagłębiem. Po zmianie stron kibice zobaczyli jedno z najgorszych spotkań w tej rundzie.

Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok 0:2

Zasłużona wygrana gości. Jagiellonia zagrała bardziej dojrzale i pokazała, że najgorsze dni ma już za sobą. Na dogonienie Wisły szans już raczej nie ma, ale w walce o pozostałe miejsca w europejskich pucharach będzie faworytem.

W 78. minucie na stadionie w Lubinie zgasło światło. Po przerwie piłkarze wrócili na boisko, a sędzia przedłużył mecz o dodatkowe 24 minuty.

Piątek, 15 kwietnia

Wisła Kraków - GKS Bełchatów 3:1

Wisła wygrywa w pełni zasłużenie. Bohaterem spotkania był Maor Melikson. Izraelczyk najpierw sam srzelił gola, ale później miał udział przy dwóch kolejnych bramkach. Belchatowianie walczyli, ale zdołali odpowiedzieć tylko jednym trafieniem autorstwa Mate Lacicia.

Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk 0:0

Po momentami dobrym, ale zdecydowanie zbyt często przeciętnym spotkaniu, Górnik bezbramkowo zremisował u siebie z Lechią. Za pierwszą połowę mały plusik można było dać gospodarzom, druga część to już wyrównana gra z obu stron. Taki wynik oznacza, że jeśli na koniec zespołu oba zespoły będą miały tak jak teraz tyle samo punktów, gdańszczanie będą wyżej w tabeli.

Jeszcze możesz! Zbuduj zespół i graj o nagrody w "Wygraj Ligę" ?