Ekstraklasa. Polonia Bytom pokonała Ruch Chorzów

W meczu 21. kolejki Ekstraklasy Polonia Bytom pokonała w Chorzowie Ruch 2:0. Pierwszego gola dla gości strzelił Telichowski, wynik meczu tuż przed końcem spotkania ustalił Podstawek.
0 : 0
-
Pierwsza połowa meczu nie przyniosła emocji. Mimo, iż mecz Ruchu z Polonią tworzą najstarsze derby Śląska, piłkarze nie poczuli wagi tego spotkania. Przez 45 minut zawodnicy grali wyjątkowo statycznie, nie dostarczyli kibicom obu drużyn wielkich emocji. Najlepszą okazję do zdobycia gola zmarnował Przemysław Trytko. Napastnik Polonii po dobrym dośrodkowaniu Jareckiego uderzył głową minimalnie niecelnie. Aktywny snajper zespołu Góralczyka musiał zejść z boiska w ostatniej minucie pierwszej połowy z powodu kontuzji kolana.

Ekstraklasa.tv: Bramka Telichowskiego [WIDEO]

W drugiej połowie niezwykle konsekwentna i precyzyjna w działaniach obronnych Polonia nie pozwoliła się zaskoczyć piłkarzom Ruchu. Niebiescy nie potrafili przedostać się pod bramkę Juszczyka, uderzyć z dystansu, ani przeprowadzić akcji skrzydłem. Poloniści zaatakowali od pierwszej minuty drugiej połowy i po kilkunastu minutach dopięli swego. Najpierw po doskonałym podaniu Tymińskiego do bramki Perdijicia trafił Telichowski, a w ostatniej minucie meczu Podstawek ustalił wynik meczu na 2:0.

Ekstraklasa.tv: Podstawek ustala wynik meczu [WIDEO]