21. kolejka ekstraklasy. Polonia Zielińskiego górą w meczu z Lechem Bakero, Urban remisuje z Legią

Jacek Zieliński zmierzył się z drużyną, z którą zdobywał tytuł mistrza Polski, a później wprowadzał na europejskie salony i pokonał ją mimo czerwonej kartki dla Smolarka za uderzenie Arboledy. W innym meczu, który odbył się w stolicy, Jan Urban wrócił na Łazienkowską, gdzie tylko zremisował z Legią. W najciekawszym niedzielnym meczu Korona rzutem na taśmę wyrwała zwycięstwo Wiśle Kraków.

Niedziela, 10 kwietnia

Korona Kielce - Wisła Kraków - 2:2

Wspaniały mecz w Kielcach. Gospodarze rzutem na taśmę doprowadzili do remisu i to oni mogli unieść w górę ręce w geście triumfu po ostatnim gwizdku arbitra. Wisła wygrywała już 2:0, ale i tak nie potrafiła utrzymać prowadzenia. Gola na wagę zwycięstwa strzelił dla korony... Cezary Wilk, który niefortunnie interweniował po strzale Vukovica.

Jagiellonia Białystok - Arka Gdynia - 1:0

Jagiellonia wygrała pierwszy mecz na wiosnę, ale grą nie zachwyciła. Gola na wagę zwycięstwa strzelił rezerwowy Marcin Burkhardt. Arka zaprezentowała się w Białymstoku bardzo korzystnie, ale jak zwykle była nieskuteczna.

Sobota, 9 kwietnia

Ruch Chorzów - Polonia Bytom 0:2

W drugiej połowie niezwykle konsekwentna i precyzyjna w działaniach obronnych Polonia nie pozwoliła się zaskoczyć piłkarzom Ruchu. Niebiescy nie potrafili przedostać się pod bramkę Juszczyka, uderzyć z dystansu, ani przeprowadzić akcji skrzydłem. Poloniści zaatakowali od pierwszej minuty drugiej połowy i po kilkunastu minutach dopięli swego. Najpierw po doskonałym podaniu Tymińskiego do bramki Perdijicia trafił Telichowski, a w ostatniej minucie meczu Podstawek ustalił wynik meczu na 2:0.

Cracovia - Lechia Gdańsk 3:0

W drugiej połowie meczu Cracovia potwierdziła swoją przewagę. Już w 48. minucie Mateusz Klich z rzutu wolnego pokonał Sebastiana Małkowskiego. Od tego momentu Cracovia zaczęła całkowicie zdominowała rywala, grała spokojnie, ale także efektownie i z polotem. Na boisku wyróżniał się Saidi Ntibazonkiza, który zaliczył asystę przy trzecim golu Visniakovsa. Pomocnik Pasów szalał na boisku, inicjował kolejne ataki swojej drużyny, ale kolegom brakowało precyzji. Lechia nie potrafiła sforsować dobrze zorganizowanej defensywy gospodarzy i bardzo słabym meczu wyjeżdża z Krakowa bez punktów.

Legia Warszawa - Zagłębie Lubin 2:2

Nastroje w Warszawie poprawiło środowe zwycięstwo 1:0 w pierwszym meczu 1/2 finału Pucharu Polski z Lechią Gdańsk i powrót do składu Dicksona Choto, który przez pół roku pauzował z powodu zerwania ścięgna Achillesa. - Musimy wygrać. To najlepszy sposób, żebym nie stracił posady. Cieszę się, że zagram przeciwko Janowi Urbanowi. To jeden z lepszych trenerów. Nasze losy stykają się w trudnym dla mnie momencie, ale taka to praca - mówił przed meczem Maciej Skorża.

Śląsk Wrocław - Widzew Łódź 2:2

Druga połowa przyniosła kibicom niesamowite emocje. Widzew od początku, odważnie ruszył na bramkę Śląska i już po kilku minutach strzelili pierwszego gola. Od tego momentu łodzianie przejęli inicjatywę i udokumentowali ją w 73. minucie po golu Dżalamidze. Śląsk nie był rozbity, wierzył w swoje możliwości i sposobność odrobienia strat. W 85. minucie Madej strzelił gola kontaktowego, a w 95. strzelca bramki dla wrocławian faulował w polu karnym Szymanek. Pewne uderzenie z 11 metrów Mili przedłużył fantastyczną serię Śląska!

Piątek, 8 kwietnia

GKS Bełchatów - Górnik Zabrze 1:1

W drugiej połowie kibice nie doczekali się wielkich emocji. Lepszym zespołem był Górnik. Zabrzanie mieli kilka okazji do objęcia prowadzenia, ale w sytuacjach Daniela Sikorskiego i Marcina Wodeckiego brakowało precyzji.

Polonia Warszawa - Lech Poznań 1:0

Polonia pozbawiła Lecha marzeń o mistrzostwie Polski! grająca przez dużą część drugiej połowy w dziesiątkę drużyna Czarnych Koszul wykazała się ambicjom i niezwykłą wolą walki. Bohaterem Artur Sobiech, który wykorzystał świetne podanie Bruno.

Jeszcze możesz! Zbuduj zespół i graj o nagrody w "Wygraj Ligę" ?