Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wygraj Ligę. Ofensywne posiłki z Cracovii. Kolejna zmiana w bramce

Przed 19. kolejką, w zespole Sport.pl i Ekstraklasa.tv nastąpiły cztery zmiany w podstawowej jedenastce. Wierzymy w dobrą grę krakowskich drużyn, dlatego trzech nowych w naszej kadrze to piłkarze Cracovii i Wisły. Pierwszy raz w sezonie zagra dla nas w najbliższy weekend piłkarz Lecha Poznań.
Zostań prezesem klubu i Wygraj Ligę ?

Nie zdążyłeś założyć swojej drużyny w Wygraj Ligę przed pierwszą kolejką? Nie zrażaj się! Do gry można dołączyć w każdej chwili. Stratę w klasyfikacji generalnej łatwo nadrobić. Ponadto zabawa przewiduje nagrody dla najlepszego gracza każdego miesiąca.

Zespół Sport.pl i Ekstraklasa.tv przed 19. kolejką

W 18. kolejce Wygraj Ligę nasz zespół wzbogacił się o 48 punktów, czyli o oczko więcej niż w poprzedni weekend. Nasza zdobycz byłaby jeszcze większa, gdyby nie pochopne odebranie opaski kapitana Patrykowi Małeckiemu. To właśnie zawodnik Wisły punktował dla nas najlepiej. Jego gol w meczu z Widzewem i zwycięstwo 2:0 dały w sumie 9 oczek.

Po 7 punktów zdobyli dla drużyny Sport.pl i Ekstraklasa.tv Maciej Małkowski i Adam Banaś. Sprowadzenie tego ostatniego w ostatnim okienku transferowym było więc strzałem w dziesiątkę. Gorzej spisał się nasz drugi nabytek - Adam Stachowiak, który wpuścił dwa gole i zanotował tylko 1 punkcik. Dobrym posunięciem okazały się nasze zmiany w linii ataku. Michal Hubnik i Darvydas Sernas, których pożegnaliśmy przed 18. kolejką nie zdobyli goli, a z boiska schodzili pokonani. Nieźle punktował za to nasz nowy snajper Andrzej Niedzielan, który strzelił gola. Niepotrzebna żółta kartka obniżyła jednak jego wynik do 5 punktów.

Przed 19. kolejką w naszej podstawowej jedenastce nastąpiły aż cztery zmiany, po jednej w każdej formacji. Szansę na grę w bramce dostał czwarty już wiosną golkiper - Sergei Pareiko z Wisły. Mamy nadzieję, że ten zawodnik zadomowi się na dłużej między słupkami. W obronie Lukę Pejovicia z Jagiellonii, którą czekają dwa trudne wyjazdy - do Poznania i Krakowa - zastąpił aktywny w ofensywie Marcin Kikut. Nie chcieliśmy też czekać dłużej na przebudzenie Waldemara Soboty. Jego miejsce zastąpił utalentowany i będący w znakomitej dyspozycji Mateusz Klich z coraz lepiej prezentującej się Cracovii. Młody zawodnik "Pasów" ma zagrywać piłki do Bartłomieja Dudzica, który zmienił w ataku nieskutecznego Bediego Buvala z Lechii Gdańsk. W naszym ataku pozostanie Andrzej Niedzielan, bo w starciu przy Kałuży liczymy na wiele bramek i to z obu stron. To posunięcie wiąże się jednak ze sporym ryzykiem, bo z powodu przeziębienia występ snajpera Korony stoi pod znakiem zapytania.

Kapitańska opaska wędruje tym razem do Maora Meliksona. Liczymy na jego asysty, a może bramkę w Bytomiu.

Jedenastka Sport.pl i Ekstraklasa.tv: Sergej Pareiko (Wisła) - Krzysztof Bąk (Lechia), Pavol Stano (Korona), Marcin Kikut (Lech), Adam Banaś (Górnik) - Maciej Małkowski (GKS), Maor Melikson (Wisła), Patryk Małecki (Wisła), Mateusz Klich (Cracovia) - Bartłomiej Dudzic (Cracovia), Andrzej Niedzielan (Korona)

Nie zapomnijcie dokonać zmian we własnych drużynach. Okienko transferowe Wygraj Ligę otwarte jest do godziny 17:45 w piątek.

Nie zapomnij dokonać zmian w swojej drużynie Wygraj Ligę ?