Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa kolejny rok w Canal+ i Orange Sport, później specjalny kanał?

PRZEGLĄD PRASY: Władze Ekstraklasy S.A. rozważają sprzedaż praw do pokazywania ligi tylko na najbliższy rok. W tym czasie spółka chce przygotować własny kanał i uruchomić go od 2013 roku - taką informację podało piątkowe wydanie dziennika Polska The Times.
W październiku 2010 roku Ekstraklasa S.A. - spółka prowadząca rozgrywki najwyższej klasy skierowała do wszystkich potencjalnych licencjobiorców zaproszenie do składania ofert na nabycie praw medialnych. Rozpoczęty przetarg dotyczy trzech najbliższych sezonów: 2011/2012, 2012/2013 i 2013/2014. Termin składania ofert minął 15 listopada, ale do dzisiaj nie wyłoniono zwycięzcy.

W poprzednim przetargu liga sprzedała prawa za 360 mln zł za trzy lata. Teraz szefowie klubów liczyli nawet na pół miliarda złotych, ale propozycje wahają się w okolicy 400 mln zł.

O prawa do polskiej ligi walczą sojusze Canal+ i Polsatu oraz Orange i nSportu. Kiedy ekstraklasa odrzuciła pierwsze propozycje, najpierw ofertę podwyższyli ci pierwsi. Orange z nSportem mieli dorzucić tyle samo, ale to wciąż zbyt mało, by zadowolić najlepsze polskie kluby.

Prezes Andrzej Rusko znalazł nowe wyjście z sytuacji - podaje Polska The Times. Prawdopodobne jest, że spółka nie sprzeda w tym roku praw na trzy lata, a przedłuży umowę z Canal+ i Orange Sport tylko na rok, za cenę 1/3 starego kontraktu.

W tym czasie Ekstraklasa ma przygotować własny kanał, który ruszyłby w 2013 roku. Możliwe jednak, że Ekstraklasa jedynie blefuje, licząc na bardziej intratne oferty ze strony kontrahentów.

Pozostała gra o podium - Zadyszka Jagiellonii ?