Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Jan Urban nowym trenerem Zagłębia Lubin

PRZEGLĄD PRASY: Marek Bajor nie jest już trenerem Zagłębia Lubin. W niedzielę zastąpił go na tym stanowisku Jan Urban. Jak informuje ?Przegląd Sportowy?, wyrokiem była dla Bajora dotkliwa porażka z Górnikiem Zabrze. Jego podopieczni przegrali aż 1:5.
Ekstraklasa.tv: Zobacz bramki 17. kolejki ?

Decyzję w sprawie zwolnienia Marka Bajora prezes Zagłębia Jerzy Koziński trzymał w tajemnicy do samego końca. - Doceniam powagę sytuacji i mam gotowy plan awaryjny. Więcej dowiecie się w poniedziałek - mówił po meczu z Górnikiem.

"Przegląd Sportowy" informuje jednak, że Bajor posadę już stracił. - Trener już się z nami pożegnał po niedzielnym rozruchu, powiedział, że na pewno straci pracę - powiedział "Przeglądowi" jeden z piłkarzy Zagłębia.

Jan Urban ma pracować w nowym klubie od wtorku. Jego asystentem będzie Jacek Trzeciak. Według "Przeglądu", rozmiary porażki z Górnikiem nie były bezpośrednią przyczyną zwolnienia Bajora. "Podobno już w czwartek został on poinformowany przez szefów klubu, że straci pracę w razie przegranej w Zabrzu" - czytamy.

Jan Urban nie potwierdził jeszcze informacji. - Wróble ćwierkają, że będę trenerem Zagłębia? No to niech jeszcze sobie poćwierkają - żartobliwie stwierdził szkoleniowiec. Ćwierkanie skończy się bardzo prędko, bo już we wtorek Urban ma zostać oficjalnie zaprezentowany na konferencji prasowej jako nowy trener Zagłębia. Do tego czasu obowiązki Bajora przejmie dotychczasowy asystent - Marcin Broniszewski.

Doping na derbach Warszawy?


Magazyn Ekstraklasy: Wisła drugą Barceloną? ?