Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Najlepszy piłkarz rundy jesiennej ekstraklasy. Głosuj

Kto najlepszym piłkarzem jesieni w ekstraklasie? Wybierz spośród jednego z dziesięciu najlepiej ocenianych przez "Gazetę Wyborczą" piłkarzy, którzy zagrali co najmniej 10 meczów.
Wideo, bramki i skróty z ekstraklasy w serwisie Ekstraklasa.tv ?

Grzegorz Sandomierski (Jagiellonia, średnia Gazety: 3,73) - 21-letni bramkarz grał jesienią tak dobrze, że zasłużył na powołanie do kadry. Jagiellonia straciła tylko 13 goli (najmniej w lidze), a on aż osiem razy zachował czyste konto.

Sandomierski lepszy od Peszki ?

Adrian Mierzejewski (Polonia Warszawa, 3,67) - Lewoskrzydłowy to jedyny piłkarz Polonii, który ma pewne miejsce w kadrze Franciszka Smudy. Lider warszawskiego zespołu.

Tak strzela Mierzejewski ?

Edi Andradina (Korona Kielce, 3,62) - Trudno sobie wyobrazić Koronę bez doświadczonego Brazylijczyka, który w Polsce gra już siódmy sezon. Jesienią strzelił tylko dwa gole, ale cztery razy asystował przy trafieniach kolegów.

Piękny gol Ediego Andradiny ?

Andrzej Niedzielan (Korona Kielce, 3,55) - Drugi z napastników Korony zagrał jesienią z powodu kontuzji tylko w jedenastu meczach. Wystarczyło mu to do strzelenia ośmiu goli i prowadzenia, wraz z Tomaszem Frankowskim w klasyfikacji strzelców.

Wszystkie gole Niedzielana ?

Dawid Plizga (Zagłębie Lubin, 3,5) - Jeden z nielicznych, którzy wyróżniali się w słabo grającym jesienią Zagłębiu, choć na początku sezonu walczył z urazem. Strzelał ważne gole, w wygranych meczach z Legią i Widzewem.

Rzut wolny Dawida Plizgi ?

Marcin Robak (Widzew Łódź, 3,5) - Przed szóstą kolejką wyleczył kontuzję i w pierwszym w tym sezonie meczu, ze Śląskiem, ustrzelił hat trick. Przez dwa sezony, gdy Widzew grał w I lidze, trafił do siatki rywali 38 razy i co pół roku spekuluje się o jego transferze do lepszego klubu.

Hat trick Marcina Robaka ?

Abdou Razack Traore (Lechia Gdańsk, 3,5) - Pomocnik z Wybrzeża Kości Słoniowej z obywatelstwem Burkina Faso strzelił pięć goli. Jest najlepszym jesiennym strzelcem Lechii Gdańsk, którą określano jako jedną z najładniej grających ekip z ekstraklasy.

Dwa gole Traore ?

Kamil Grosicki (Jagiellonia, 3,47) - Ma dopiero 22 lata, a zakrętów kariery przeżył już tyle ile niejeden weteran. W Jagiellonii grał jesienią świetnie. Strzelił 6 goli, zaliczył 3 asysty, a Cezary Wilk i Radosław Sobolewski długo zapamiętają jego zwody.

Grosicki ośmiesza obronę Wisły ?

Tomasz Frankowski (Jagiellonia, 3,43) - Gdy w 11. kolejce strzelał gola Polonii Warszawa miał 36 lat i 74 dni. Ale były napastnik Wisły Kraków wydaje się nie przejmować upływającym czasem. Po meczach rundy jesiennej jest współliderem klasyfikacji strzelców.

Tomasz Frankowski królem Białegostoku ?

Darvydas Sernas (Widzew Łódź, 3,4) - Najlepszy piłkarz Litwy w 2010 r. Niedawno w reprezentacji strzelił gola samemu Ikerowi Casillasowi. Siedem goli jesienią, choć po szóstej kolejce trafił do siatki tylko raz.

Zobacz piękny gol Sernasa w meczu ze Śląskiem ?

Manuel Arboleda ? zaczyna wkurzać szefów Lecha


Kto jest najlepszym piłkarzem rundy jesiennej?