Ekstraklasa. Wisła rozgromiła Lechię, Widzew lidera, a Polonia Cracovię. Kolejna porażka Lecha

Polonia pokonała 3:0 Cracovię. Było to pierwsze zwycięstwo Czarnych Koszul pod wodzą Pawła Janasa. W Krakowie przełamała się Wisła która aż 5:2 pokonała Lechię Gdańsk. Przegrała liderująca Jagiellonia, rozbita w Łodzi przez Widzew, ale nie straciła pierwszej pozycji w tabeli. Kolejny mecz, tym razem z Górnikiem Zabrze, przegrał poznański Lech. W piątek Legia Warszawa nie dała szans Koronie Kielce.

Śledź eliminacje i przygotowania do Euro 2012 na FACEBOOK-u ?

Niedziela, 24 października

Górnik Zabrze - Lech Poznań 2:0

Po bardzo słabym meczu Górnik zasłużenie pokonał mistrzów Polski 2:0. Zabrzanie zaprezentowali się w tym meczu słabo, ale co dopiero powiedzieć o postawie Lecha?! Kolejorz zaprezentował się w tym meczu żenująco, w drugiej połowie nie oddał nawet celnego strzału!

Zagłębie Lubin - Ruch Chorzów 0:0

Kibice w Lubinie bramek nie zobaczyli, ale na brak emocji nie mogli narzekać. Remis z pewnością bardziej cieszy gości, którzy w drugiej połowie tak naprawdę tylko raz zagrozili bramce Isailovicia. Najwiekszą bolączką Zagłębia nadal pozostaje słaba skuteczność. Gdyby Plizga i koledzy mieliby dziś lepiej ustawione celowniki, gospodarze mogli nawet odnieść okazałe zwycięstwo.

Sobota, 23 października

Polonia Warszawa - Cracovia 3:0

Pierwsze zwycięstwo Pawła Janasa w roli szkoleniowca Polonii. Zawodnicy Czarnych Koszul zagrali bardzo dobre zawody, przewyższając rywala o dwie kasy. Cracovia wciąż na dni. - To był najgorszy nasz mecz, szkoda słów... - powiedział po spotkaniu Piotr Polczak. Wszystko wskazuje na to, że w poniedziałek Rafał Ulatowski przestanie być trenerem Pasów

Arka Gdynia - GKS Bełchatów 1:0

Przy świetnie ułożonej defensywnie drużyny Pasieki i słabo grającej na wyjeździe ekipie GKS-u, kibice spodziewali się, że obejrzą mecz, który w przyszłości będzie często wspominany. Po bardzo wyrównanym, choć mało emocjonującym spotkaniu, Arka wygrała z GKS-em 1:0.

Wisła Kraków - Lechia Gdańsk 5:2

Grad goli w Krakowie. Wisła w drugiej połowie przeszła metamorfozę. Zaczęła grać składniej w ataku i uważniej w obronie. Po przerwie dorzuciła aż cztery gole. Lechia odpowiedziała tylko jednym. Bohaterem spotkania został powracający do składu Andraż Kirm, który zdobył dwa gole i wypracował rzut karny. Lechia zapłaciła cenę za to, że pod Wawelem do samego końca grała o trzy punkty.

Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok 4:1

Wydawało się, że po przerwie Widzewiacy cofną się pod własną bramkę, będą oczekiwać na akcje rywala i próbować kontrować lidera Ekstraklasy. Andrzej Kretek jednak wie, że oddanie inicjatywy Jagiellonii Białystok prędzej czy później spowoduje utratę gola. Łodzianie nie chcąc dopuścić do nerwowej końcówki grali swój futbol - wciąż atakowali głównie środkiem, wykorzystywali indywidualne umiejętności pary Sernas - Robak. Dzięki tym dwóm zawodnikom padł czwarty gol dla Widzewa. Obaj zawodnicy wypracowali akcję, którą na bramkę zamienił Grzelczak. Jagiellonię stać było wyłącznie na gola honorowego. Jego autorem Tomasz Frankowski, który tym samym zaliczył swoją 140. bramkę w swojej historii występów w Ekstraklasie.

Piątek, 22 października

Polonia Bytom - Śląsk Wrocław 0:0

Remis w Bytomiu był trzecim z rzędu dla Śląska i trzecim pod wodzą Oresta Lenczyka. Bytomianie udowodnili natomiast, że o porażce w Białymstoku zdążyli już zapomnieć i być może właśnie zaczęli kolejną serię meczów bez przegranej.

Korona Kielce - Legia Warszawa 1:4

Zapowiadany jako hit kolejki mecz nie zawiódł oczekiwań. Aż pięć goli, jeszcze więcej strzałów, wielkie emocje. Legia bez problemu poradziła sobie z osłabioną po czerwonej kartce Małkowskiego Koroną i zaczyna piąć się w górę tabeli. Jedną z bramek dla warszawian zdobył wracający do kadry pierwszego zespołu Maciej Iwański.