Ekstraklasa. Pewne zwycięstwo Jagiellonii

W meczu 9. kolejki Ekstraklasy Jagiellonia Białystok pokonała 3:0 Polonię Bytom. Dwie bramki zdobył niezawodny Tomasz Frankowski. W 92. minucie na 3:0 podwyższył Tadas Kijanskas. Białostoczanie pozostaną liderem tabeli.

Tomasz Frankowski jest w Białymstoku niezastąpiony. Kolejne dwa gole byłego napastnika Wisły Kraków zagwarantowały Jagiellonii kolejne pewne zwycięstwo, tym razem nad Polonią Bytom.

Idol białostockich kibiców otworzył wynik w 29. minucie. Zza pola karnego mocno strzelił Burkhardt. Gąsiński fatalnie odbił piłkę przed siebie, co bezwzględnie wykorzystał Frankowski, kolejny raz potwierdzając doskonały snajperski instynkt. Do połowy Jagiellonia zasłużenie prowadziła.

Popularny "Franek" potrzebował na podwyższenie wyniku 3 minut drugiej połowy. Po dośrodkowaniu w pole karne piłkę głową zgrał Skerla, Frankowski uderzył mocno, z woleja po ziemi, nie dając szans Gąsińskiemu. Było to szóste trafienie doświadczonego napastnika w tym sezonie.

Polonia do końca meczu nie umiała przeciwstawić się dobrze grającym gospodarzom. Gwoździem do trumny gości było trafienie Tadasa Kijanskasa w 2 minucie doliczonego czasu gry.

Jagiellonia po 9. kolejce nadal jest liderem Ekstraklasy z 22 punktami na koncie.