Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Górnik Zabrze najpopularniejszy na Śląsku

PRZEGLĄD PRASY. Jak donosi "Przegląd Sportowy" Górnik Zabrze ma najwięcej kibiców na Górnym Śląsku - tak wynika z sondażu przeprowadzonego przez firmę "Ernst and Young". Poparcie dla klubu z ulicy Roosevelta zadeklarowało aż 33% ankietowanych, podczas gdy Ruchowi Chorzów kibicuje tylko 9%.
W badaniu wykonanym na zamówienie Górnika, pozostałe śląskie kluby zostały wręcz zdeklasowane przez zabrzański klub. Za drugim Ruchem na trzecim miejscu znalazła się Polonia Bytom z 3 - procentowym poparciem, natomiast GKS-owi Katowice kibicuje tylko 2% ankietowanych.

Pozostałe kluby mają liczbę fanów na granicy błędu statystycznego, jednak należy zaznaczyć że przywiązanie do ich barw zadeklarowało aż 53% osób biorących udział w badaniu.

Wyniki sondażu odpowiadają średnim frekwencjom na śląskich stadionach. Najwięcej widzów - ok. 10,8 tysiąca przychodzi na mecze Górnika. Spotkania Ruchu ogląda średnio 8,1 tysiąca fanów. Na stadion Polonii Bytom z kolei przychodzi około pięciu tysięcy osób na mecz. Pierwszoligowy GKS przyciąga na trybuny 4,4 tysiąca widzów.

Wszystko o śląskich klubach - znajdziesz na Sport.pl ?