Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Komisja Ligi walczy ze zbuntowanymi trenerami

PRZEGLĄD PRASY. Niewykluczone, że trenerzy Rafał Ulatowski i Jacek Zieliński w najbliższym czasie będą musieli zapłacić wysokie grzywny za swoje zachowanie wobec ligowych arbitrów. Komisja Ligi chce w ten sposób uspokoić szkoleniowców, którzy coraz częściej w ostrych słowach krytykują pracę sędziów - pisze "Przegląd Sportowy".
Zobacz o co pretensje miał Rafał Ulatowski ?

Od spotkania Cracovii z Legia minęły już dwa tygodnie, ale komisja nadal nie wyciągnęła konsekwencji wobec skandalicznych słów trenera Pasów. Ulatowski nie mógł pogodzić się z decyzją arbitra o podyktowaniu rzutu wolnego pośredniego w ostatniej minucie spotkania (po którym padł decydujący o zwycięstwie gol dla Legii) i powiedział, że Daniela Stefańskiego kibice Cracovii mogliby powiesić na wieży Kościoła Mariackiego.

Z kolei sędziego Szymona Marciniaka nie oszczędził trener Lecha Jacek Zieliński. Szkoleniowiec poznańskiej ekipy w przypływie frustracji po przegranym meczu z Jagiellonią nazwał go "synkiem, który ma jeszcze mleko pod nosem" i stwierdził, że decyzje przez niego podejmowane wypaczyły wyniki spotkania w Białymstoku.

- Przez cały zeszły sezon nie mieliśmy ani jednej takiej sprawy, a teraz po trzech tygodniach ligi są już dwie - mówi gazecie szef Komisji Ligi Wojciech Zieliński.

Według "Przeglądu" receptą na wybuchowych szkoleniowców są kary finansowe, dlatego można się spodziewać, że obaj panowie będą niedługo musieli sięgnąć głębiej do kieszeni. - Fakt, że w obu klubach jest ogromna presja sportowego wyniku, to mimo wszystko marne usprawiedliwienie. Trzeba się nawzajem szanować - podkreśla były szef polskich arbitrów a obecnie międzynarodowy obserwator Sławomir Stempniewski.

Kolejny piłkarz odchodzi z Ruchu. Wybrał Polonię Warszawza