Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Transfery. Marek Zieńczuk w Lechii

Lechia Gdańsk oficjalnie potwierdziła, że klub wzmocnił Marek Zieńczuk. 32-letni pomocnik, który ostatnio występował w Skodzie Xanthi, podpisał kontrakt na rok.
Ostatni gol Zieńczuka w Ekstraklasie - wideo ?

Zieńczuk wraca tym samym do swojego rodzinnego miasta, gdzie zaczynał piłkarską karierę. Jego pierwszym klubem była Polonia Gdańsk, ale jak sam mówi, wychowała go dopiero Lechia, gdzie utalentowany skrzydłowy trafił już w 1996 roku. W zespole biało-zielonych spędził 3,5 roku. Później reprezentował barwy Amiki Wronki, z którą sięgnął po Puchar Polski.

Najlepsze lata swojej kariery Marek Zieńczuk spędził w Wiśle Kraków. Gdańszczanin grał pod Wawelem aż pięć sezonów i aż trzykrotnie świętował tytuł mistrza Polski. Wreszcie, po zakończeniu sezonu 2008/09, zdecydował się spróbować sił w silniejszej lidze. Po rocznym pobycie w Grecji, gdzie reprezentował Skodę Xanthi, wrócił jednak do kraju.

- Po pierwsze Lechię zawsze noszę w sercu i mogę się przyczynić do jej rozwoju, jeszcze lepszej gry i sukcesów - mówił zaraz pod podpisaniu kontraktu Zieńczuk. - Po drugie jestem wychowankiem tego klubu, swoim doświadczeniem mogę podzielić się z młodymi adeptami futbolu, a poprzez udział w różnych akcjach marketingowych jeszcze bardzie rozpropagować imię Lechii. W końcu po trzecie i klub, i ja mamy nadzieję na współpracę już po zakończeniu kariery piłkarskiej. Dziś trudno oczywiście powiedzieć kiedy to nastąpi - podsumował.

Z powrotu Marka Zieńczuka do Gdańska cieszą się również działacze. - Podpisaliśmy roczną umowę, ufam, że nie ostatnią - powiedział prezes Maciej Turnowiecki.