Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piłka nożna. Zbigniew Boniek: Polska to piłkarski Titanic

PRZEGLĄD PRASY. - Z polską piłką może być jeszcze gorzej, bo jesteśmy piłkarskim Titanikiem. Idziemy na dno, a zabawa trwa - mówi w wywiadzie dla ?Super Expressu? Zbigniew Boniek, który nie ma litości dla polskiej piłki klubowej.
Baw się z nami w Wygraj Ligę! Wygraj 20 000 zł!

Polska faktycznie jest na piłkarskim dnie. Cztery kluby przegrały swoje mecze w europejskich pucharach i tylko Lech Poznań, także nie dzięki sobie, a dzięki reformie Platiniego, zagra w czwartej rundzie eliminacji Ligi Europejskiej.

Zbigniew Boniek w surowej ocenie idzie jeszcze dalej: jesteśmy piłkarskim Titanikiem.

- Z polską piłką może być jeszcze gorzej, bo jesteśmy piłkarskim Titanikiem. Idziemy na dno, a zabawa trwa. Jak gramy między sobą to się podniecamy, jest fajnie... ale jak przyjdzie grać w Europie, to zabawa kończy się bardzo szybko. Będziemy mieli stadiony na Euro, ale co dalej? Przy takim poziomie nie będzie kim ich zapełnić - ostro ocenia Boniek.

- Porażki polskich drużyn już dawno przestały mnie dziwić. Polska piłka nie ma żadnej wizji rozwoju, więc apeluję, by się do takiego stanu rzeczy przyzwyczaić - dodał Boniek. Pytany zaś konkretnie o porażkę Wisły, odpowiedział:

- To nie było tak, że prześlizgnęli się dzięki przypadkowej bramce. W obu meczach byli mocniejsi. Smutne, ale prawdziwe.

Nowe credo Lecha Poznań ?