Ekstraklasa. Wisła i Polonia wygrywają na inaugurację, Lech tylko remisuje

Ruszyła wyczekiwana przez kibiców w Polsce piłkarska Ekstraklasa. W pierwszym meczu GKS po słabym spotkaniu pokonał Polonię Bytom, natomiast beniaminek z Zabrza przegrał u siebie z "dream teamem" stworzonym w Warszawie przez Józefa Wojciechowskiego. W sobotę natomiast powrót do wielkiej piłki po dwóch sezonach w I lidze odnotował Widzew Łódź, łodzianie dali odpór mistrzowi Polski i zremisowali 1:1. W niedzielę Wisła nieznacznie pokonała Arkę Gdynia 1:0

Baw się z nami w Wygraj Ligę! Wygraj 20 000 zł ?

Wszystko o polskiej lidze - w serwisie Ekstraklasa.tv ?

Piątek - 6 sierpnia

GKS Bełchatów - Polonia Bytom 2:0 ?

Po mało emocjonującym spotkaniu GKS zasłużenie pokonał Polonię Bytom 2:0. Na uwagę zasługuje bardzo ładne trafienie Grzegorza Kuświka, który zmienił po przerwie Marcina Żewłakowa. Bełchatowianie od początku do końca grali konsekwentnie, nie pozwalając słabej Polonii na rozwinięcie skrzydeł. Ciekawostką jest fakt, że kibice na tym meczu nie mogli używać instrumentu znanego z tegorocznego mundialu. Zarząd bełchatowskiego zabronił używania wuwuzeli podczas meczów GKS-u.

Górnik Zabrze - Polonia Warszawa 0:2 ?

Zupełnie inna inauguracja Czarnych Koszul aniżeli rok temu, kiedy to w Kielcach Polonia przegrała z Koroną 0:4. Bardzo dobry mecz w Zabrzu. Wymarzony debiut Artura Sobiecha, który w 17. minucie strzelił swojego pierwszego gola dla drużyny Bakero. Debiut w Ekstraklasie zaliczył również Euzebiusz Smolarek. Widać, źe Ebiemu daleko jeszcze do formy, choć kilka razy zaimponował kibicom swoją techniką. Duże słowa uznania dla Bruno i Mierzejewskiego, którzy byli prawdziwym motorem napędowym Czarnych Koszul. W zespole Górnika wyróżnili się Kwiek i Bonin. Obaj kilkukrotnie strzelali na bramkę Przyrowskiego ale bramkarz Polonii spisywał się dzisiaj bez zarzutu.

Sobota - 7 sierpnia

Widzew Łódź - Lech Poznań 1:1 ?

Starcie mistrza Polski z mistrzem pierwszej ligi zakończyło się remisem po bramkach zagranicznych napastników - Rudnevsa i Sernasa. To Widzew był jednak lepszym zespołem w tym spotkaniu, poznaniacy przejęli inicjatywę dopiero w końcówce meczu. W 15. minucie w polu karnym poznaniaków Gancarczyk wyciął równo z ziemią Budkę, gwizdek arbitra jednak milczał. Poznaniacy na prowadzenie wyszli w 77. minucie - podanie Peszki wykończył Łotysz Rudnevs. A siedem minut później było już 1:1 po wielkim zamieszaniu w polu karnym Lecha.

Korona Kielce - Zagłębie Lubin 1:1 ?

Zajęcie miejsca nie gorszego niż w ostatnich rozgrywkach - taki cel Koronie postawili klubowi działacze. Mają w tym pomóc ofensywni piłkarze sprowadzeni latem - Andrzej Niedzielan oraz Maciej Korzym. Ten pierwszy w 66. minucie meczu z Zagłębiem dał nawet Koronie prowadzenie, ale 10 minut później lubinianie wyrównali po golu Mateusza Bartczaka, a wynik utrzymał się do końca spotkania. Zagłębiu bez wątpienia brakować będzie w dalszych meczach najlepszego strzelca z ubiegłego sezonu Bułgara Iliana Micańskiego.

Niedziela - 8 sierpnia

Lechia Gdańsk - Ruch Chorzów 0:0 ?

Lechia chciała ten mecz wygrać, Ruch marzył o remisie. Szczęśliwsi po końcowym gwizdku są piłkarze Waldemara Fornalika, którzy, mimo zmęczenia pucharowym meczem, zdołali wywieźć z Gdańska cenny punkt.

Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok 0:0 ?

Śląsk atakował, Jagiellonia próbowała grać z kontry. Bliżsi zwycięstwa byli gospodarze, ale pecha mieli albo Diaz (trafił w poprzeczkę), albo Sotirović (w decydujących momentach się mylił). Ostatnie dziesięć minut goście grali w dziesiątkę, ale mających przewagę w polu piłkarzy Tarasiewicza zatrzymał świetnie broniący Grzegorz Sandomierski.

Wisła Kraków - Arka Gdynia 1:0 ?

Wisła skromnie pokonała Arkę, ale czy to wystarczy, źeby zmazać plamę po ostatnich meczach pucharowych? Raczej nie, bo długie fragmenty meczu należały do zespołu gości. Arka zagrała bez kompleksów i gdyby jej piłkarze zachowali więcej zimnej krwi w sytuacjach sam na sam z Pawełkiem, na pewno nie wyjeżdżałaby z Krakowa bez punktu.

Poniedziałek - 16 sierpnia

Legia Warszawa - Cracovia Kraków 18:45 ?

Pierwszy mecz na nowym stadionie "Wojskowych" przełożony, gdyż Legia w sobotę grała mecz sparingowy z Arsenalem Londyn.

Rusza piłkarska Ekstraklasa - czy w końcu będzie pasjonująca?