Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Skorża: Choto musi schudnąć

PRZEGLĄD PRASY. - Nowy trener Legii Warszawa Maciej Skorża podjął się próby, której nie podjęli się poprzedni szkoleniowcy stołecznego klubu. Chce zmusić gwiazdę drużyny - Dicksona Choto, by ten zrzucił kilka kilogramów - podaje ?Przegląd Sportowy?.
Choto trafił do Legii siedem lat temu, na 202 możliwe do rozegrania mecze ligowe nie wystąpił aż w 76. W zdecydowanej większości przez kontuzje mięśniowe. Innych nie miał. Specjaliści przyczyny jego problemów ze zdrowiem upatrują w nadwadze. Przy wzroście 192 cm Choto waży 98 kilogramów.

Maciej Skorża w rozmowie z piłkarzem sprawę postawił jasno: bardzo na niego liczy, ale sam zawodnik musi pokazać, że mu zależy.

Przed nadchodzącym sezonem piłkarz znów doznał urazu mięśniowego. Będzie musiał odpocząć kilkanaście dni, a potem nadrabiać zaległości. Właśnie takich sytuacji chce uniknąć Maciej Skorża.

- To zawodnik ważny dla drużyny, ale pod warunkiem, że jest zdrowy. Teraz też boryka się z urazami. Powiem szczerze, że tutaj wiele zależy od samego Dicksona i jego współpracy z lekarzem i fizjoterapeutą - powiedział Skorża w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Gwiazdor mógł grać w Legii »


Więcej o: