Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Legia wraca z urlopów

- Rozpoczynamy walkę o mistrzostwo Polski - mówi asystent trenera Legii Jacek Magiera. W poniedziałek legioniści spotykają się na pierwszym treningu z nowym trenerem Maciejem Skorżą. W wtorek wyjadą na zgrupowanie do Grodziska.
Skorża pracuje już od 1 czerwca, ale to jego premierowe zajęcia z drużyną. Ze zgrupowania reprezentacji Polski (był asystentem Pawła Janasa) zna tylko Tomasza Kiełbowicza. - Zaczniemy od 40-minutowej rozmowy. Na boisko Agrykoli wyjdziemy w samo południe - mówi Skorża. Z powodu budowy stadionu drużyna ma na razie problemy. - Nie mamy szatni. Nowa będzie gotowa dopiero po naszym powrocie z Grodziska - dodaje trener.

Na pierwszym treningu będą prawie wszyscy piłkarze. Zabraknie tylko Macieja Rybusa i Michała Kucharczyka, którzy później kończyli sezon i dołączą za tydzień. Nie będzie też graczy, którym kończą się kontrakty. Z tej grupy trenować z Legią będzie tylko Sebastian Szałachowski, który najprawdopodobniej przedłuży umowę. - Pozostali mają spotkać się z przedstawicielami zarządu - mówi Magiera.

Z nowych piłkarzy będzie można zobaczyć obrońcę Srdję Kneżevicza, defensywnego pomocnika Ivicę Vrdoljaka, skrzydłowego Manu, napastnika Bruno Mezengę oraz bramkarza Marijana Antolovicia, który podpis na umowie z Legią złożył w piątek.

Choć trener Skorża zapowiadał, że wszystkich piłkarzy chce mieć na pierwszym treningu, zakupy w Legii jeszcze się nie skończyły. Na ofertę Legii czeka środkowy pomocnik Dynama Mińsk 23-letni Siergiej Kislak. Według argentyńskich mediów Legia chce wypożyczyć z Velezu Sarsfield innego pomocnika 22-letniego Ariela Cabrala.

Jutro z samego rana Legia pojedzie na zgrupowanie do Grodziska Wielkopolskiego, gdzie zagra dwa sparingi - z GKP Gorzów (29.06) i Widzewem (2.07). 3 lipca zespół wróci do Warszawy. 9 lipca zagra sparing z Dolcanem Ząbki, a 16 lipca z nieznanym jeszcze przeciwnikiem. Od 18 lipca legionistów czeka dwutygodniowy obóz we Francji, gdzie zagrają z Bordeaux, PSG, Rennes i Lorient.

Lech przed losowaniem Ligi Mistrzów ?


Więcej o: