28. kolejka ekstraklasy. Wisła zdemolowała Legię, Lech nie traci kontaktu

W najciekawszym meczu 28. kolejki Legia przy Łazienkowskiej przegrała z Wisłą 0:3 po hat-tricku Pawła Brożka. Krakowianie nie odskoczyli jednak w tabeli Lechowi, który w takich samych rozmiarach pokonał Polonię Bytom.
Wszystkie akcje polskiej ligi na Ekstraklasa.tv »

Sobota

Piast Gliwice - Śląsk Wrocław 2:2 »

Dużo emocji, strzałów i przede wszystkim goli. Piast przegrywając 0:1 bardzo szybko i efektownie wyszedł na prowadzenie ale przez swoją niefrasobliwość w defensywie roztrwonił przewagę. Remis to wynik lepszy dla Śląska, który wciąż utrzymuje trzypunktową przewagę nad gliwiczanami.

Legia Warszawa - Wisła Kraków 0:3 »

Trzy gole Pawła Brożka dały wiślakom bezcenne trzy punkty w walce o mistrzostwo Polski. Dzięki wygranej zawodnicy Kasperczaka przynajmniej do następnej kolejki pozostaną na fotelu lidera. Legia nie wykorzystała szansy na wyprzedzenie w tabeli Ruchu i nadal zajmuje tylko czwarte miejsce, które nie daje jej awansu do europejskich pucharów.

Zagłębie Lubin - Odra Wodzisław 2:1 »

Zagłębie może być już spokojne o utrzymanie! Lubinianie zdominowali pierwszą połowę meczu, strzelając gola już w pierwszych sekundach meczu. Piłkarze Odry nie załamali rąk i w drugiej połowie pokazali kawał dobrego futbolu. Olbrzymia determinacja i chęć strzelenia gola zaowocowały trafieniem Kwieka. Mimo tego to Zagłębie zachowało więcej zimnej krwi do końca spotkania, lubinianie stworzyli kilka sytuacji, w większości z nich górą był Onyszko, ale przy strzale Dinisa z 76. minuty golkiper nie miał żadnych szans na interwencję.

Lech Poznań - Polonia Bytom 3:0 »

Lechici gładko pokonali przy Bułgarskiej Polonię Bytom i nie stracili dystansu punktowego do Wisły. Mecz rozstrzygnął się już w pierwszej połowie, w której zawodnicy Zielińskiego strzelili wszystkie bramki.

Korona Kielce - Lechia Gdańsk 1:0 »

Zasłużone zwycięstwo Korony, która tym zwycięstwem zapewniła sobie utrzymanie w lidze. Piłkarze Sasala oddali wiele strzałów, szczególnie z dystansu, ale dopiero po stałym fragmencie gry - rzucie rożnym zdołali pokonać bramkarza rywali. Autorem bramki Artur Jędrzejczyk - jedna z najjaśniejszych postaci na boisku.

Piątek

Cracovia - Polonia Warszawa 1:2 »

Po zupełnie jednostronnym meczu Polonia w pełni zasłużenie pokonała na wyjeździe Cracovię 2:1. Wynik zupełnie nie oddaje przebiegu gry - gospodarze mieli w tym meczu "pół" okazji i zdobyli jedną bramkę, powinni jednak stracić dużo więcej niż dwa gole. Kibicom na pewno na długo w pamięci zostanie fantastyczny go l z rzutu wolnego Tomasza Brzyskiego.

Jagiellonia Białystok - Ruch Chorzów 1:0 »

W pełni zasłużone zwycięstwo Jagiellonii. Dzięki wygranej piłkarze Probierza zapewnili sobie utrzymanie w lidze, a Ruch, który przegrał pierwszy raz od ośmiu spotkań, znacznie oddalił się od mistrzostwa i po tej kolejce może nawet stracić trzecią pozycję w lidze na rzecz Legii.

Czwartek

Akra - GKS 2:1 »

Arka w dramatycznym meczu ograła GKS 2:1. Przez 90 minut padał deszcz i bramkarz GKS już w pierwszej połowie nie złapał śliskiej piłki po strzale Tshibamby. Ale w ostatniej minucie spotkania był bezradny gdy piłka po strzale Szmatiuka wturlała się do siatki. Dzięki zwycięstwu Arka wciąż ma szansę na utrzymanie, choć jest ostatnia w tabeli. GKS jest z kolei pewien piątego miejsca na koniec sezonu.