Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Tekst listu otwartego do zarządu KP Legia i SKLW

Jeszcze kilka lat temu, kibice Legii byli określani mianem najlepszych w Polsce, a atmosfera na Łazienkowskiej była stawiana za wzór i porównywana z największymi arenami piłkarskimi świata. To już tylko wspomnienia. Teraz, na jeszcze niedawno rozśpiewanych trybunach, słychać jedynie ciszę.
Pod listem otwartym można się podpisać na stronie legia.net ?

W dziejach państw, społeczności są wydarzenia, które na wiele lat decydują o przyszłości.

Dla Nas kibiców Legii takim momentem, zyskującym miano historycznego, jest oddanie do użytku nowego domu, jakim będzie stadion przy Łazienkowskiej 3. Dlatego My kibice, stanowiący społeczność skupioną wokół strony Legia.Net oraz ci, którzy pragną powrotu do normalności, prosimy zarząd, właścicieli Naszego klubu oraz SKLW o nowe otwarcie.

Na herbie jednego z angielskich klubów widniał napis "Victoria Concordia Crescit" - Zgoda buduje zwycięstwo! Wprowadźmy to piękne hasło w życie.

Zwracamy się z apelem do zarządu o ponowne rozpatrzenie sprawy herbu. Prosimy o rozważenie wszystkich za i przeciw. Herb, z którym identyfikuje się znakomita większość kibiców klubu jest własnością KP Legia, a przywrócenie go jako oficjalnego, byłoby znakiem otwarcia nowej ery w dziejach naszego klubu - ery bez waśni i sporów, ery wielkiej Legii. Prosimy również, by zarząd rozważył możliwość wprowadzenia swego rodzaju amnestii dla tych kibiców, których wykroczenia nie były rażącym naruszeniem regulaminu.

Zwracamy się z apelem do protestujących i do zarządu SKLW. Prosimy Was, byście zaniechali wszelkich ataków na właścicieli oraz zarząd Legii Warszawa. Wzywamy Was, do jasnej i szczerej deklaracji odnośnie strony koniec ITI. Oczekujemy, że z Waszej strony, klub i kibice niezaangażowani w konflikt, dostaną jasny sygnał odcięcia się od postulatów, jakie są tam zamieszczane. Niech połączą nas słowa wspaniałego kibica Legii, ŚP pana Gilera - "Prędzej czy później Legia będzie wielka. Bo musi być wielka!".

Wypełnijmy wszyscy ten duchowy testament wspaniałego kibica Legii.

Sygnatariusze: Społeczność Legia.Net, Kibice niezaangażowani, Pikniki

List wraz z podpisami w przyszłym tygodniu zostanie przekazany do rąk przedstawicieli zarządu KP Legia Warszawa oraz Stowarzyszenia Kibiców Legii Warszawa.

PS. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w sprawę, a w szczególności Senatorowi, LegiaMaster, Jackowi Barszczowi i Locosus.