Ekstraklasa. Lech - Wisła bez bramek, Legia wygrywa

W hitowym meczu Ekstraklasy, kibice nie obejrzeli ani jednego gola. W spotkaniu Wisły z Lechem dużo było walki, ale mało sytuacji bramkowych. W piątek Legia pokonała 2:0 Piasta Gliwice i zbliżyła się tabeli do prowadzącej dwójki.

Wideo, bramki i skróty z ekstraklasy w serwisie Ekstraklasa.tv ?

Mecze piątkowe

Arka Gdynia - Korona Kielce 1:2 ?

Arka Gdynia przegrywa u siebie z Koroną i jest coraz bliżej spadku. Trzy punkty zdobyła w sobotę Odra Wodzisław, przez co Gdynianie spadli na piętnaste miejsce w tabeli. Korona znalazła się natomiast na przeciwnym biegunie i w Kielcach na pewno odetchnięto przynajmniej na jakiś czas.

Legia Warszawa - Piast Gliwice 3:0

Piast robił co mógł, żeby strzelić Legii gola. Były momenty, że był bardzo bliski celu. To jednak gospodarze po profesorsku wypunktowali drużynę broniącą się przed spadkiem. Zakończyła się też najgorsza od 10 lat seria Legii jeśli chodzi o tracone gole. Dla Jana Muchy mecz z Piastem był pierwszym od ośmiu występem bez puszczonej bramki.

Mecze sobotnie

Polonia Bytom - Cracovia Kraków 1:2

Gol zdobyty w końcówce spotkania zapewnił krakowianom zwycięstwo w wyjazdowym meczu z Polonią. - Nasza sytuacja wciąż jest trudna - tonował Orest Lenczyk, trener Cracovii. Bramkę dla gospodarzy zdobył Szymon Sawala. Dla Cracovii trafiali Radosław Matusiak i Bartosz Ślusarski.

Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin 0:0

Tragedia - tym jednym słowem można skwitować to spotkanie. Pierwsze piętnaście minut meczu było bardzo dobre, szczególnie w wykonaniu gospodarzy. Oba zespoły miały niezłe sytuacje do zdobycia bramki, świetnie spisywali się jednak Sandomierski i Isailović. O pozostałych 75. minutach lepiej nic nie mówić...

Wisła Kraków - Lech Poznań 0:0

Mecz na szczycie ekstraklasy ściągnął na stadion Hutnika w Krakowie-Nowej Hucie komplet publiczności (obiekt Wisły jest przebudowywany). Kibice liczyli na nietuzinkowe emocje, ale się przeliczyli. Piłkarze obu drużyn włożyli w to spotkanie dużo serca, ambicji, jednak brakowało efektownych zagrań, strzałów, za mało było składnych akcji. W Krakowie sprawiedliwy podział punktów.

Śląsk Wrocław - GKS Bełchatów 0:0

Dla drużyny Śląska sobotnie spotkanie było znakomitą okazją do przerwania trwającej od grudnia 2009 r. fatalnej passy meczów bez zwycięstwa. Trener Ryszard Tarasiewicz wreszcie miał do dyspozycji dwóch napastników - Tomasza Szewczuka i Vuka Sotirovica, którzy w ostatniej kolejce pauzowali za kartki. W drużynie z Bełchatowa zabrakło jedynie Mariusza Ujka. W końcówce kibice mogli oglądać prawdziwe oblężenie bramki bełchatowian, którzy bronili się jednak bardzo mądrze i ostatecznie spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Odra Wodzisław - Polonia Warszawa 1:1

Niezwykle interesująco zapowiadające się spotkanie zakończyło się podziałem punktów. Po całkiem niezłym meczu Odra pokonała w dramatycznych okolicznościach Polonię. "Złotego gola" w ostatniej minucie doliczonego czasu gry zdobył Filip Luksik. Dzięki temu wynikowi Odra nie będzie już czerwoną latarnią ligi.

Mecz niedzielny

Lechia Gdańsk - Ruch Chorzów 1:1 ?

Po naprawdę dobrym spotkaniu faworyzowany i grający prawie cały mecz z przewagą jednego zawodnika Ruch tylko zremisował 1:1 z Lechią. Gdańszczanie pokazali wielką wolę walki i do 70.-75. minuty nie było w ogóle widać ich osłabienia. Ostatecznie obie drużyny mogą chyba remis uznać za sprawiedliwy wynik. Wynik zdecydowanie gorszy dla Ruchu, który po tej kolejce spada na czwarte miejsce, niepremiowane grą w europejskich pucharach.