Żałoba w Legii: Opaski z... logo sponsora

Legia Warszawa wygrała na stadionie Polonii z Jagiellonią Białystok 2:1. Nieprzyjemnym zgrzytem w czasie meczu były opaski na rękawach piłkarzy Legii. Zamiast żałobnych czarnych, piłkarze mieli opaski z logo swojego sponsora.

Zgodnie z zaleceniem Ekstraklasy i ludzką przyzwoitością każdy mecz ligowy poprzedza minuta ciszy ku czci ofiar smoleńskiej katastrofy, a piłkarze zakładają na rękawy czarne opaski. Piłkarze Legii, na co zwrócili komentatorzy Canal +, mieli opaski z logo swojego sponsora, firmy Adidas.

Legia ciągle w grze o tytuł

Piłkarze Legii pokonali Jagiellonię 2:1 i jeszcze nie odpadli z rywalizacji o mistrzostwo Polski. W pierwszej połowie grali efektownie i skutecznie, starając się odbierać piłkę natychmiast po jej stracie. Szybko strzelili gola - znakomity strzał Tomasza Kiełbowicza z rzutu wolnego w piątej minucie. W 37. minucie Jan Mucha obronił rzut karny (strzelał Tomasz Frankowski), a chwilę później na 2:0 wynik podwyższył Bartłomiej Grzelak.

Po przerwie statystyka zmieniła się o tyle, że nieźle grająca w drugiej połowie Jagiellonia wreszcie strzeliła Legii gola w stolicy. Remisu nie wywalczyła.

Więcej o meczu Legii z Jagiellonią czytaj tutaj ?