Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Przenieśmy mecz Wisła - Lech na koniec sezonu

Po odwołaniu niedzielnych meczów ekstraklasy, w tym meczu Wisłą - Lech, wciąż nie wiadomo kiedy zostaną rozegrane. ?Proponuję więc, by tej kolejki i tego spotkania nie upychać gdzieś w środek któregoś z najbliższych tygodni - lecz całą ją rozegrać na koniec sezonu, przedłużając go o tydzień (do soboty 22 maja) lub nawet tylko o pół (do środy 19 maja)? - pisze na blogu dziennikarz Gazety Wyborczej Jacek Sarzało.
Więcej o pomyśle na Ligoblogu ?

Dziennikarz przypomina, że UEFA sugeruje, by z powodu mundialu ligi zakończyły rozgrywki do połowy maja, ale przytacza kilka argumentów. "Po pierwsze - to chyba nawet niepotrzebne pisać, że sytuację mamy wyjątkową. Po drugie - polska reprezentacja w finałach mistrzostw świata udziału nie bierze. Po trzecie - UEFA nie może nam niczego "kazać", jeżeli nagle zapragnęlibyśmy grać ligę w czerwcu, mamy do tego prawo. (...) Po czwarte - z polskich klubów pojedzie na mundial raptem półtora zawodnika, tylko Legia Warszawa mogłaby rzeczywiście czuć się pokrzywdzona" - pisze i zaznacza, że Legia swój mecz rozgrywa w poniedziałek i na razie nie ma informacji o ewentualnej zmianie terminu.

"A ryzyko, że teraz mecz Wisła - Lech na pewno będzie wielkim hitem, a wcale nie jest przesądzone, że na koniec sezonu stanie się hitem jeszcze większym, bo przecież może jednak o niczym już nie decydować? No cóż, tu racjonalnych argumentów nie ma, ale dla mnie gra warta jest świeczki" - kończy.

Ekstraklasa ? odwołała niedzielne spotkania


Czy przeniesienie meczu Wisła - Lech na koniec sezonu to dobry pomysł?