Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Polska Grupa Energetyczna pozostanie z GKS

Przez kolejne trzy sezony Sponsorem Oficjalnym GKS ?Bełchatów? SSA pozostanie PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. Kwota, którą PGE będzie przeznaczać na klub z Bełchatowa pozostaje tajemnicą handlową. Nieoficjalnie mówi się, że jest to suma rzędu 20 milionów złotych
Zobacz wszystkie bramki i skróty meczów z Ekstraklasy! ?

Dziś w Warszawie doszło do podpisania umowy pomiędzy Zarządami obu Spółek. Nowa umowa sponsoringowa będzie obowiązywać od 1 lipca 2010 r. do końca sezonu 2012/13.

Kwoty, jakie zostaną przeznaczone na reklamowanie największego polskiego koncernu energetycznego przez PGE GKS Bełchatów, objęte zostały tajemnicą handlową. Jak zapewnia jednak prezes Zarządu GKS "Bełchatów" SSA Andrzej Zalejski, pozwolą one na stabilne budowanie silnego klubu i jego zaplecza oraz promowanie marki PGE.

Kilka dni temu "Przegląd Sportowy" podał, że szefostwo PGE obiecało GKS, że w okresie trzech lat wyda na klub 18 mln zł. W pierwszym roku obowiązywania nowej umowy na konto klubu miałaby wpłynąć suma 8 mln zł, a w kolejnych latach sześć i cztery miliony. Jednak kierownictwo GKS chciałoby wynegocjować wyższą sumę, bliższą 25 mln. Kwota, dzięki której osiągnięto kompromis będzie więc oscylować w okolicach 20 mln złotych.