Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Sport.pl w Wygraj Ligę

W piątek 26 lutego startuje 18. edycja Wygraj Ligę. To największy piłkarski konkursu w Polsce. W grze każdy może stworzyć własną drużynę wybierając wśród piłkarzy Ekstraklasy i rywalizować z tysiącami innych graczy. Sport.pl również przygotował swój skład
Jak zagrać w Wygraj Ligę - sprawdź tutaj »

FC Sport pl - połączenie ataku z defensywą

Tworząc skład zespołu Sport.pl, zgłoszony do gry Wygraj Ligę, staraliśmy się stworzyć mocną każdą z formacji, pamiętając o ograniczeniach w budżecie klubu. Przyznane 26 mln zł wykorzystaliśmy w całości, najwięcej wydając na napastnika Tomasza Frankowskiego. Obronę oparliśmy o zawodników GKS Bełchatów, w pomocy stawiamy na stałe fragmenty a w ataku liczymy na spryt naszych zawodników. FC Sport pl zagra w ustawieniu 3-4-3.

Bramkarz

Łukasz Sapela (GKS Bełchatów, 2,0 mln zł) - bardzo chcieliśmy Jana Muchę z Legii, która traci najmniej bramek, ale budżet nie pozwolił. Bramkarz Bełchatowa również często zachowuje czyste konto, co przy wygranej jego zespołu daje 6 punktów.

Obrońcy

Jacek Popek (GKS Bełchatów, 2,2 mln zł) - obrońca GKSu do momentu kontuzji w rundzie jesiennej punktował bardzo dobrze. Dodatkowo Popek pod nieobecność Pietrasiaka czy Ujka wykonuje rzuty karne - bramka obrońcy wyceniona jest na 8 punktów.

Marcin Drzymont (GKS Bełchatów, 1,1 mln zł) - idziemy za ciosem stawiając na defensywę Bełchatowa. Przekonała nas też atrakcyjna cena Drzymonta.

Jakub Wawrzyniak (Legia Warszawa, 2,0 mln zł) - Legia traci najmniej bramek w lidze, więc nie mogło zabraknąć w składzie gracza stołecznej drużyny. Patrząc na ceny defensywy Legii, Wawrzyniak, który ma pewne miejsce w składzie, wydaje się najlepszą decyzją.

Pomocnicy

Siergiej Kriwiec (Lech Poznań, 2,9 mln zł) - chwalony Białorusin ma być wzmocnieniem Lecha w walce o mistrzostwo Polski. Liczymy na jego bramki (5 pkt każda) i asysty (2 pkt).

Jarosław Lato (Jagiellonia Białystok, 2,0 mln zł) - w Polonii wykonywał stałe fragmenty gry, miejmy nadzieję, że nic się nie zmieni po przejściu do Jagiellonii. Gdyby nawet stawiamy na jego asysty przy golach Frankowskiego i Grosickiego.

Sebastian Mila (Śląsk Wrocław, 2,7 mln zł) - mamy sentyment do pomocnika Śląska. Ale przede wszystkim liczymy na jego asysty. Zresztą sam Mila, który gra w Wygraj Ligę, stawia na siebie.

Dariusz Pawlusiński (Cracovia Kraków, 1,8 mln zł) - silne uderzenie i stałe fragmenty gry, to mocne punkty Pawlusińskiego. A piłkarz Cracovii to mocny punkt środka pola FC Sport pl.

Napastnicy

Tomasz Frankowski (Jagiellonia Białystok, 3,3 mln zł) - nie starczyło na Lewandowskiego z Lecha, więc stawiamy na solidnego "Franka". O jego bramki (każda po 4 punkty) jesteśmy spokojni.

Radosław Matusiak (Cracovia Kraków, 1,7 mln zł) - pod nieobecność Ślusarskiego bramki dla Cracovii powinien strzelać Matusiak, który ma jedną z niższych cen wśród solidnych napastników.

Andrzej Niedzielan (Ruch Chorzów, 2,2 mln zł) - kapitan FC Sport pl (jego punkty liczą się podwójnie) i nasza największa nadzieja. Jeżeli Niebiescy będą grać podobnie jak jesienią, Niedzielan może poprowadzić naszą drużynę na szczyty klasyfikacji.

Pierwszą jedenastkę do 18-osobowego składu uzupełniamy piłkarzami wycenianymi po 0,3 mln zł (najniższa cena za zawodnika) by zmieścić się w budżecie. Po kilku kolejkach podpiszemy umowę z jednym ze sponsorów, co umożliwi nam dokonanie wzmocnień.

Liga Sport.pl

Zapraszamy do rywalizacji w lidze Sport.pl. Aby zapisać się i rywalizować z innymi graczami w tej lidze po zalogowaniu się na WygrajLige.sport.pl należy kliknąć w link Sport.pl w lewym menu gry lub bezpośrednio otworzyć tą stronę.

Stwórz własną drużynę w Wygraj Ligę »

Jak oceniasz skład FC Sport pl