Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kiedyś Benfica, Bordeaux, Feyenoord. Teraz Odra Wodzisław?!

Piłkarza o lepszym CV w Wodzisławiu nie było! W sobotę na testach w Odrze ma się pojawić Bruno Basto, który ma za sobą występy w czołowych klubach Europy. Mało tego. Odra chce także pozyskać Arkadiusza Onyszkę.
31-letni Portugalczyk Bruno Basto to wychowanek Benfiki Lizbona, w której jako senior rozegrał 48 spotkań. Szczyt jego kariery przypadł jednak na lata 2000-2004, kiedy bronił barw Girondins de Bordeaux, zaliczając w klubie ze stadionu Chaban-Delmas 114 występów. Polscy kibice mogli zapamiętać go z meczu Pucharu UEFA przeciwko Dyskobolii w Grodzisku, w którym zagrał 45 minut. Potem przez rok był zawodnikiem 14-krotnego mistrza Holandii Feyenoordu Rotterdam (18 meczów). Po półrocznym epizodzie w Saint-Etienne, gdzie był jedynie rezerwowym (osiem spotkań), wrócił do Portugalii, by grać w Nacionalu. Ostatnie dwa lata spędził w rosyjskim Szynniku Jarosławl.

- Zawodnika zarekomendował nam prowadzący szkółkę piłkarską w Dortmundzie Marcel Raducanu, z którym współpracował nasz trener bramkarzy Piotr Czop. CV Portugalczyka rzeczywiście jest imponujące, ale musimy jeszcze zasięgnąć opinii u ludzi z Szynnika i dowiedzieć się, dlaczego akurat w Rosji zbyt wiele nie pograł. Doceniamy oczywiście to, że zainteresował się naszym klubem i chce tu przyjechać - mówi odpowiedzialny za transfery w klubie członek zarządu Dariusz Kozielski.

Czy to właśnie Basto zapełni lukę na lewej obronie w Odrze, jaka powstała po odejściu do Piasta Sławomira Szarego? Kolejni trenerzy, którzy pracowali w klubie, nie potrafili w rundzie jesiennej w żaden sposób porządnie zagospodarować tej pozycji na boisku. - Spokojnie. Zobaczymy, co zaprezentuje w sobotniej grze kontrolnej z Młodą Ekstraklasą - zastrzega Kozielski.

Działacze walczącej o utrzymanie w lidze Odry wyraźnie chcą zaskoczyć wszystkich głośnym transferem. Wciąż czekają na odpowiedź Argentyńczyka Mauro Cantoro, który wstępnie zaakceptował zaproponowane przez Odrę warunki, a w kontekście gry w wodzisławskim klubie już pojawia się kolejne gorące nazwisko na rynku transferowym. Odra jest bowiem zainteresowana pozyskaniem wicemistrza olimpijskiego z Barcelony Arkadiusza Onyszki. - Prowadzimy z nim rozmowy, ale nie są one łatwe, bo zawodnik ma ważny kontrakt - potwierdza Kozielski.

35-letni bramkarz jest bardziej znany ze swoich występków pozasportowych aniżeli z gry w lidze duńskiej. Wiosną tego roku został skazany na karę więzienia w zawieszeniu za pobicie żony. W swoim klubie FC Midtjylland raczej nie ma już czego szukać. Został zawieszony przez jego władze po publikacji autobiografii, w której otwarcie manifestuje niechęć do homoseksualistów i wyraża poparcie dla rasistowskiego gangu motocyklowego Hell's Angels. Odrze jego łatka skandalisty nie wadzi. - Lubię takich niepokornych piłkarzy. A jego poglądy zupełnie mi nie przeszkadzają - twierdzi Kozielski.

Dodajmy, że na testach w Wodzisławiu przebywa również 22-letni australijski bramkarz Caleb Patterson-Sewell (Carolina RailHawks), a w przyszłym tygodniu do sporej grupy piłkarzy sprawdzanych przez wodzisławskich szkoleniowców ma dołączyć również 25-letni gruziński pomocnik Koba Szalamberidze (FC Spartaki Cchinwali).