Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Odra Wodzisław rozegra dziewięć sparingów

Wodzisławianie do sezonu będą przygotowywać się tradycyjnie w Kamieniu k. Rybnika oraz w Pradze. W tym czasie rozegrają mecze m.in. z klubami z Ukrainy, Słowacji, Czech oraz Cypru. Okazuje się, że prawie wszystkie mecze raczej odbędą się poza Wodzisławiem!
Piłkarze Odry przebywają na urlopach. Treningi wznowią 22 czerwca. Plan przygotowań do nowego sezonu obejmuje na początek mecze kontrolne z następującymi rywalami: lider IV ligi słowackiej FK Senica (27.06), GKS Jastrzębie (01.07), 8. zespół ukraińskiej ekstraklasy Tawrija Symferopol (4.07, w Wiśle).

Od 8 do 18 lipca wodzisławianie przebywać będą na zgrupowaniu w Kamieniu k. Rybnika. W tym czasie Odra rozegra pięć sparingów z: 8. drużyną II ligi czeskiej MFK Karvina (8.07), Piastem Gliwice (11.07), Sandecją Nowy Sącz (15.07) oraz Ruchem Chorzów (18.07). Na koniec okresu przygotowawczego (21-25.07) drużyna wyjedzie na pięciodniowy obóz do Pragi, gdzie rozegra dwa mecze: z 5. ekipą czeskiej II ligi Duklą Praga (22.07) oraz beniaminkiem cypryjskiej I ligi Arisem Limassol (25.07).

- Podzieliliśmy się obowiązkami z dyrektorem Pulpitem. On załatwiał obóz w Pradze oraz pierwszy sparing ze Słowakami. Resztę sparingpartnerów dobierałem ja. Pozostaje nam tylko ustalenie miejsca rozegrania meczów - mówi dyrektor sportowy klubu Władysław Kowalik, który potwierdził, że większość spotkań (wyjątkiem może być jedynie konfrontacja z Sandecją) Odra prawdopodobnie rozegra na wyjazdach.