Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Odra marnowała okazje i zremisowała z Rumunami

W czwartym meczu kontrolnym rozegranym na zgrupowaniu w Turcji Odra Wodzisław bezbramkowo zremisowała z zajmującym szóstą pozycję w rumuńskiej ekstraklasie klubem Universitatea Craiova
- W defensywie, w wielu spotkaniach w Turcji, prezentujemy się nieźle. Mam nadzieję, że będzie to później widoczne także w lidze. Jedyne, co mnie niepokoi po sparingu z Rumunami, to liczba zmarnowanych sytuacji bramkowych. Gdybyśmy wygrali 4:0, to nie byłoby za dużo. Rywal? Zespoły ekstraklasy rumuńskiej mają przecież swoją renomę w Europie - mówił po meczu trener Odry Wodzisław Ryszard Wieczorek.

Szkoleniowiec nie mógł odżałować okazji niewykorzystanych przez Daniela Rygla, Macieja Korzyma, Deivydasa Matuleviciusa, Piotra Bagnickiego oraz Marcina Wodeckiego.

- Trzeba nauczyć się wygrywać. Pocieszające jest to, że w ogóle stwarzamy te dobre sytuacje. Teraz nieskuteczność możemy jeszcze zrzucić na ciężkie treningi, jakie mamy za sobą. Jest jeszcze czas, by nad tym popracować - uważa Wieczorek.

Z gry w meczach kontrolnych wyłączony jest Słowak Jaroslav Machovec, któremu w okolicach mięśnia czworogłowego uda zrobił się krwiak. - Trudno wyrokować, czy zagra on w sobotnim sparingu z bułgarskim OFK Sliven - mówi Wieczorek.

Universitatea Craiova - Odra Wodzisław 0:0

Odra: Stachowiak - Kłos (70. Kokoszka), Kowalczyk (70. Dymkowski), Dudek (70. Markowski), Szary (39. Pielorz) - Woś (60. Rygel), Gruber (60. Kwiek), Gierczak (60. Kuranty), Małkowski (70. Wodecki) - Bagnicki (60. Matulevicius), Moskal (60. Korzym).