Ekstraklasa. Zwycięstwa Górnika Łęczna i Wisły Płock w walce o utrzymanie

Górnik Łęczna pokonał 3:0 Cracovię, a Wisła Płock wygrała 1:0 z Arką Gdynia w pierwszych meczach 34. kolejki LOTTO Ekstraklasy.
Na stadionie w Lublinie emocje zaczęły się dopiero po przerwie. Wtedy to zobaczyliśmy pierwsze celne strzały, wtedy też padły pierwsze bramki. W 50. minucie po dośrodkowaniu Javiego Hernandeza gola głową strzelił Leandro. W 77. minucie bardzo ładnym uderzeniem z powietrza popisał się Adam Dźwigała. Pięć minut później wynik spotkania strzałem z bliska na pustą bramkę ustalił Śpiączka. Drugą asystę w tym meczu zanotował Hernandez.

Równie ciekawie było w Gdyni, gdzie o ekstraklasowy byt walczyła Arka. Mimo trudnej sytuacji w tabeli po gdynianach nie było widać zaangażowania i walki o każdą piłkę i punkty. O zwycięstwie Wisły Płock zdecydowało trafienie Arkadiusza Recy z 16. minuty gry. 21-latek po przerwie mógł strzelić drugiego gola. Mógł, ale w sytuacji sam na sam z Pavelsem Steinborsem uderzył obok bramki.

We wtorek odbędą się jeszcze dwa kolejne mecze w grupie spadkowej. O godz. 20.30 Ruch Chorzów zagra z Piastem Gliwice, a Zagłębie Lubin podejmie Śląsk Wrocław.