Ekstraklasa. Lech zrównał się punktami z liderem. Trzy bramki w Niecieczy

Lech Poznań wygrał 3:0 wyjazdowe spotkanie 32. kolejki Lotto Ekstraklasy z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza, dzięki czemu zrównał się punktami z liderem rozgrywek - Jagiellonią Białystok.

Choć goście przeważali od samego początku spotkania, nie potrafili stworzyć sobie zbyt wielu klarownych sytuacji. Jedynego gola w pierwszej połowie kibice zobaczyli w 15. minucie, kiedy po szybkim kontrataku wynik zawodów otworzył Mihai Radut. Dla Rumuna było to debiutanckie trafienie w Ekstraklasie. Warto podkreślić, że strzał, po którym padła bramka, był jedynym celnym oddanym przez obie drużyny w ciągu pierwszych trzech kwadransów.

Losy spotkania zostały rozstrzygnięte między 71. a 73. minutą, gdy najpierw do własnej bramki futbolówkę skierował Artem Putiwcew, a 120 sekund później na 3:0 dla Kolejorza podwyższył Radosław Majewski.

Lech po raz pierwszy w historii wywiózł z Niecieczy komplet punktów. Niedzielne zwycięstwo, czwarte z rzędu w lidze, pozwoliło poznaniakom zrównać się punktami (34) z liderem rozgrywek Jagiellonią Białystok.