0
1
1
Kartki: Cywka, Sadlok, Głowacki, Bartosz - żółta; Cywka - czerwona (za drugą żółtą) Skład: Załuska - Cywka, Głowacki, Gonzalez, Sadlok - Mączyński, Llonch - Boguski (53. Bartkowski), Brlek, Małecki (69. Bartosz) - Brożek (66. Zachara)
Bramki: Haraslin (58.) Kartki: Sławczew, Janicki, Maloca - żółta Skład: Kuciak - Janicki, Maloca, Wawrzyniak - Haraslin (76. Stolarski), Sławczew (62. Kuświk), Borysiuk - Peszko - F.Paixao, M.Paixao (69. Nunes), Wolski
Lechia Gdańsk pokonała na wyjeździe Wisłę Kraków w meczu 32. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Zwycięskiego gola dla drużyny Piotra Nowaka strzelił Lukas Haraslin.
Decydująca o triumfie Lechii bramka padła w 58. minucie spotkania. Z lewej na prawą stronę akcję rozciągnął Sławomir Peszko, Lukas Haraslin przyjął piłkę na klatkę piersiową i uderzeniem z pola karnego pokonał Łukasza Załuskę. Piłkę z linii bramkowej starał się wybijać jeszcze Arkadiusz Głowacki, jednak mimo ofiarnej interwencji nie zdołał uchronić wiślaków przed stratą gola.

Gospodarze mecz ten kończyli w dziesiątkę. Na początku drugiej połowy w ciągu trzech minut dwie żółte kartki za faule zobaczył Tomasz Cywka.

Dla Lechii jest to pierwsza wyjazdowa wygrana od października 2016 roku, kiedy w Lubinie gdańszczanie pokonali Zagłębie 2:1. Wisła przed własną publicznością przegrała zaś po raz pierwszy od 26 sierpnia.

Po 32 rozegranych meczach drużyna Nowaka zajmuje drugie miejsce w tabeli ekstraklasy. Lechia traci punkt do prowadzącej Jagiellonii, a o dwa i trzy "oczka" wyprzedza odpowiednio Lecha i Legię. Obie te drużyny swoje spotkania rozegrają jednak w niedzielę. Poznaniacy na wyjeździe zmierzą się z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza, zaś mistrzowie Polski w Szczecinie zagrają z Pogonią.