Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Kamil Mazek w Zagłębiu Lubin. Zmuszony do zrzeczenia się zobowiązań Ruchu?

Skrzydłowy Kamil Mazek przeniósł się z Ruchu Chorzów do Zagłębia Lubin tuż przed zamknięciem zimowego okienka transferowego. Zdjęcie, które trafiło do Internetu, może sugerować, że 22-latek został zmuszony do zrzeczenia się zobowiązań, jakie miał wobec niego dotychczasowy klub
Mazek trafił do Chorzowa dwa lata temu. Gdy stało się jasne, że nie przedłuży umowy z Ruchem i wstępnie porozumiał się z lubinianami, został odsunięty od drużyny.

Odejść do Zagłębia mógłby dopiero po sezonie, chyba że wcześniej udałoby mu się rozwiązać kontrakt z chorzowianami. I tak się stało, tuż przed zamknięciem okienka transferowego.

Kontrowersyjne zdjęcie

Do sieci trafiła jednak niecodzienna fotografia, na której widać, jak piłkarz podpisuje stosowne papiery. Wystarczy przybliżyć, by zobaczyć nie tylko PESEL zawodnika, ale też szczątki zdań takich jak: "oświadczam, że zrzekam się całkowicie zobowiązań...".

Wskazywałoby to na scenariusz, w którym klub zgodził się na rozwiązanie kontraktu z Mazkiem, pod warunkiem, że sportowiec nie będzie domagał się od Ruchu zaległych pieniędzy.- Zdjęcia nie wykonał nasz pracownik i nie zostało zrobione w siedzibie Ruchu Chorzów, dlatego klub za nie nie odpowiada. Warto przypomnieć, że ujawnianie i przetwarzanie danych osobowych jest przestępstwem, więc taka fotografia nigdy nie powinna powstać i zostać upubliczniona - mówi rzecznik Ruchu, Donata Chruściel. - Natomiast szczegóły umowy i tematy podejmowane w trakcie negocjacji to sprawa między klubami a zawodnikiem. Gdyby feralne zdjęcie nie powstało, w ogóle nie rozmawialibyśmy teraz na ten temat - dodaje.

Zaległości Ruchu

W styczniu 2017 r. uprawomocniła się decyzja komisji ligi o odjęciu chorzowianom ośmiu punktów za zaległości finansowe klubu w stosunku do byłych piłkarzy. Ruch miał szybko udowodnić, że gracze zostali już spłaceni i odzyskać cztery z odjętych punktów.

Klubowi grożą - już w przyszłym sezonie - kolejne kary za ewentualne przekroczenie progu wynagrodzeń, bardzo poważnie majaczy przed nim widmo pozbawienia licencji na grę w ekstraklasie. Wspominane wcześniej kontrowersyjne zdjęcie dokumentów Mazka i fragmenty pisma nt. "zrzekania się zobowiązań" mogą jednak świadczyć o tym, że w Ruchu nadal nie dzieje się jednak najlepiej.

Mistrzyni świata Joanna Jędrzejczyk w drużynie Sport.pl!
Więcej o:
Komentarze (14)
Ekstraklasa. Kamil Mazek w Zagłębiu Lubin. Zmuszony do zrzeczenia się zobowiązań Ruchu?
Zaloguj się
 • Sebastian Paw

  Oceniono 3 razy 3

  O co cały szum?Fakt jest taki że Ruch wisiał mu kasę.I umówili się, że go puszczą jak zrzeknie się kasy.Czego się wstydzą?Swoją umowę może pokazać każdemu.To jego umowa.

 • Poldek aQQ

  Oceniono 1 raz 1

  Matko boska!! Nie macie o czym już pisać ? Lepiej byście tabelę zaktualizowali !!

 • czerwona.kartka

  Oceniono 1 raz 1

  100 mln dlugów Górnika Zabrze . 100 mln z publicznej kasy finansowało i finansuje geszefciarzy prywaciaży z Górnika. a w mieście gó... na ulicach i bieda. Tamn idzcie przekupne ku...!!!Niepójdziecie bo trzymacie ze złodziejką!

 • zawszeprawdomowny

  Oceniono 3 razy 1

  PZPN powinien w trybie natychmiastowym zawiesic Ruch do czasu ukazania przelewow splaty wszystkich zawodnikow.

 • mordechaj.jest.najlepszy

  Oceniono 2 razy 0

  W Polsce mamy swobodę umów, jeżeli strony się na coś umówiły, to nic wam do tego.
  Ruch dostał pewnie mniej kasy w związku z tym, niż dostałby normalnie.

  Co do peselu to mamy ochronę danych osobowych, typ który opublikował to zdjęcie na twiterze(a nie był to nikt z Ruchu) zachował się niezbyt mądrze

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX