Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Prezes Górnika Łęczna po laniu od Jagiellonii: Jestem po spotkaniu z Franciszkiem Smudą

5 : 0
Informacje
Ekstraklasa 2016/17 - 22. kolejka
Piątek 17.02.2017 godzina 18:00
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Jagiellonia Białystok
2
3
5
Górnik Łęczna
0
0
0
Składy i szczegóły
Jagiellonia Białystok
Bramki: Chomczenowśkyj (20.), Vassiljev (29. - karny, 55.), Romanczuk (52.), Cernych (65.) Kartki: Guti - żółta Skład: Kelemen - Burliga, Guti, Runje, Tomasik - Frankowski (66. Novikovas), Romanczuk (77. Grzyb), Góralski, Chomczenowśkyj - Vassiljev (69. Mystkowski) - Cernych
Górnik Łęczna
Kartki: Danielewicz, Sasin - żółta Skład: Prusak - Sasin (74. Matei), Komor, Szmatiuk, Leandro - Tymiński - Bonin, Danielewicz (59. Grzelczak), Hernandez, Dzalamidze (46. Ubiparip) - Śpiączka
- Jestem właśnie po spotkaniu z trenerem Franciszkiem Smudą. Nic się nie dzieje. To była rzeczowa rozmowa. Żadnych nerwowych ruchów nie planujemy - powiedział Sport.pl w sobotę po południu prezes Górnika Łęczna, który kilkanaście godzin wcześniej przegrał aż 0:5 z Jagiellonią Białystok.
0:10 - to bilans bramkowy Górnika Łęczna, odkąd prowadzi go Franciszek Smuda. Były selekcjoner reprezentacji Polski objął drużynę w drugiej połowie grudnia. Kilka dni po oficjalnej prezentacji pojechał do Warszawy, gdzie na start przegrał z Legią 0:5.

W piątek, w Białymstoku, prowadził drużynę po raz drugi (tydzień temu mecz Górnika z Zagłębiem Lubin z uwagi na niekorzystne warunki pogodowe został przełożony na 7 marca). I po raz drugi przegrał 0:5.

Smuda zalicza więc bolesny powrót do ligi, ale w Łęcznej nikt na razie z tego powodu nie robi tragedii. - Jestem właśnie po spotkaniu z trenerem. Nic się nie dzieje. To była rzeczowa rozmowa. Żadnych nerwowych ruchów nie planujemy. A jeśli już, to transfery. Mamy na to czas do końca miesiąca. Być może jeszcze ktoś do nas dołączy - powiedział nam Artur Kapelko, z którym skontaktowaliśmy się w sobotę po południu.Dla Kapelki piątkowy mecz był wyjątkowy. Zanim bowiem trafił do Łęcznej, to przez kilka lat pracował w Białymstoku. W Jagiellonii był prezesem, rzecznikiem prasowym, dyrektorem operacyjnym, marketingowcem. Odpowiadał za wszystko. W dużym stopniu przyczynił się do powrotu Jagiellonii do ekstraklasy (po 14 latach!).

- Z kolegami z Białegostoku wciąż mam dobry kontakt. Zapraszali mnie do Białegostoku. Niestety, pierwszy raz od dawna nie dotarłem na mecz. Przeczucie? Nie, raczej nie. Po prostu nie mogłem.

- Co do wyniku, to mnie nie przeraża. Cóż, taka jest piłka - uczy pokory. Wiadomo, na razie sprawa jest świeża, wciąż liżemy rany po spotkaniu z Jagiellonią, ale wierzymy, że będzie lepiej. Mamy twardą skórę - powiedział Kapelko, prezes przedostatniej drużyny w ekstraklasie.

W następną niedzielę Górnik zagra z Piastem (w Lublinie). Początek meczu o 15:30.

"Futbol jest prosty jak A do O". Franciszek Smuda wraca do ekstraklasy, a razem z nim jego złote myśli!