Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

"Fryzjer" skazany. Drugi prawomocny wyrok

Wrocławski Sąd Okręgowy utrzymał wyrok skazujący byłego sędziego piłkarskiego Ryszarda F., pseudonim "Fryzjer" - poinformował blog "Piłkarska Mafia".
Sprawa dotyczyła ustawiania meczów Piasta Gliwice. W grudniu zeszłego roku Sąd Rejonowy we Wrocławiu wymierzył "Fryzjerowi" karę 1,5 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat, 20 tys. zł grzywny oraz przepadek 25 tys. zł przyjętych korzyści majątkowych. Jeszcze w poprzednią środę Sąd Okręgowy we Wrocławiu odroczył wydanie wyroku w procesie apelacyjnym, którego kosztami obciążony został Ryszard F., ale po upływie tygodnia ostatecznie utrzymał wyrok skazujący.

Sprawa toczyła się od grudnia 2010 roku, kiedy to akt oskarżenia ws. Piasta Gliwice został przesłany do sądu. Oskarżonych zostało wtedy 15 osób.

To kolejny wyrok skazujący dla "Fryzjera". Poprzedni usłyszał w sprawie korupcji w Arce Gdynia. Kilkakrotnie korzystał z odroczenia odbywania kary ze względu na zły stan zdrowia, a za kratki trafił w końcu we wrześniu 2012 roku. Skazany na 3,5 roku pozbawienia wolności spędził w więzieniu ponad dwa lata, po czym skorzystał z możliwości przedterminowego zwolnienia.

Wyrok ws. Piasta Gliwice to nie koniec kłopotów Ryszarda F. Mężczyzna został oskarżony w dwóch kolejnych procesach, w których postawione zostały mu m.in. zarzuty o założenie i kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą działającą w polskim futbolu.

Więcej o:
Komentarze (5)
"Fryzjer" skazany. Drugi prawomocny wyrok
Zaloguj się
 • czerwona.kartka

  Oceniono 1 raz 1

  cała Polska powinna się dowiedzieć o WSZYSTKICH meczach kupionych przez Piasta Gliwice. Udowodniono im podobno kilka? Buhahahahahah Kupili kilkadziesiąt. Szmaty i oszuści. Wypie...ć ten Ukraiński klub z polskiej ligi!!!!!

 • tomekck91

  Oceniono 1 raz 1

  Kielce pamiętają :(

 • rownowaznik

  Oceniono 1 raz 1

  Troche zabawna ta szopka. Trwa zdaje się od 2004 roku, złapali niby setki winnych, a de facto ukarano kilku. Teraz polski futbol jest czystszy niż kartka z projektem dowolnej ustawy .Nowoczesnej.

 • danaborg

  0

  "fryzjer" to ten co wymyślił nowe płetwy?

 • taka_jest_prawda

  0

  Szewc bez butów chodzi, a fryzjer bez włosów ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX