Podsumowanie weekendu Sport.pl. Drugie miejsce Stocha, problemy Krychowiaka i koncert Legii

To był bardzo emocjonujący weekend! Kamil Stoch zajął drugie miejsce w szwajcarskim Engelbergu, Grzegorz Krychowiak ma spore problemy w Paris Saint-Germain, a Legia Warszawa i FC Barcelona w znakomitym stylu wygrały swoje mecze.

Sobota

Polacy bez podium w skokach

Zwycięzcą sobotniego konkursu Pucharu Świata na skoczni Titlis w szwajcarskim Engelbergu został Michael Hayboeck. Kolejne miejsca na podium przypadły Domenowi Prevcowi i Andreasowi Koflerowi. Najlepszy z Polaków Kamil Stoch był dziewiąty. Dalsze miejsca zajęli Maciej Kot (12.), Stefan Hula (16.), Piotr Żyła (20.) oraz Dawid Kubacki (22.).

Siatkarze Asseco Resovii pokonali mistrza Polski i lidera PlusLigi Zaksę Kędzierzyn-Koźle 3:2. Wicemistrzowie Polski odwrócili losy rywalizacji w hali rywali, gdzie przegrywali już 1:2. Bohaterem meczu został Serb Marko Ivović, który ostatnio grał niewiele, a teraz niemal w pojedynkę wygrał czwartego seta.

W hicie włoskiej Serie A Juventus pokonał 1-0 AS Romę po golu Gonzalo Higuaina. Mimo porażki świetnie w bramce gości zaprezentował się Wojciech Szczęsny, który dostał znakomite oceny za to spotkanie.

PSG nie wygrało trzeciego meczu z rzędu. Tym razem przegrało na wyjeździe z Guingamp 1-2. Grzegorz Krychowiak grał w drugiej połowie. Polak nie ma najmocniejszej pozycji w zespole; koledzy z szatni narzekają na jego słabe umiejętności techniczne.

Cracovia nie wygrała już od dwóch miesięcy. W sobotę zremisowała u siebie z Lechem Poznań 1-1. Goście uratowali remis w końcówce po golu Lasse Nielsena.

Współliderzy ekstraklasy - Jagiellonia Białystok i Lechia Gdańsk - niespodziewanie przegrali swoje mecze w sobotę. Jagiellonia uległa Wiśle Płock u siebie (1-2 po golu w ostatniej minucie), za to Lechia Gdańsk przegrała w Kielcach z Koroną 0-2.

Czytaj o meczu Jagiellonii i o meczu Lechii

Niedziela

Real Madryt klubowym mistrzem świata

Stu dwudziestu minut potrzeba było, by wyłonić nowych klubowych mistrzów świata. Zdecydowanie faworyzowany Real Madryt miał w finale ogromne problemy z japońskim Kashima Antlers. Gole na wagę tytułu padły dopiero w dogrywce. Bohaterem okazał się Cristiano Ronaldo, który strzelił hat-tricka.

Domen Prevc wygrał niedzielne zawody w Engelbergu, a Kamil Stoch zajął drugie miejsce. Trzecie miejsce na podium przypadło Stefanowi Kraftowi. Piotr Żyła zajął 9. miejsce, Maciej Kot 15., a Dawid Kubacki 18. Pozostali Polacy nie awansowali do drugiej serii.

Bayern Monachium bardzo długo męczył się z ostatnim w Bundeslidze Darmstadt. Zwycięskiego gola dopiero w drugiej połowie strzelił Douglas Costa, który zapewnił trzy punkty swojej drużynie pięknym strzałem z dystansu. Robert Lewandowski grał 90 minut.

Manchester City pokonał Arsenal w hicie

Manchester City pokonał Arsenal 2-1 w hicie angielskiej Premier League. Goście objęli prowadzenie już w 5. minucie po trafieniu Theo Walcotta, ale o zwycięstwie gospodarzy przesądziły gole Leroya Sane oraz Raheema Sterlinga. City traci w tabeli do prowadzącej Chelsea już 7 pkt, a Arsenal spadł na 4. miejsce.

Legia Warszawa pokonała Górnika Łęczna aż 5-0 w swoim ostatnim meczu w tym roku. Hat-tricka strzelił Nemanja Nikolić, który prawdopodobnie odejdzie zimą z klubu. W roli trenera gości zadebiutował Franciszek Smuda, były selekcjoner reprezentacji Polski.

Leo Messi i spółka mieli pełną kontrolę nad derbami Barcelony. Mistrzowie Hiszpanii pokonali Espanyol 4:1. Dwa gole strzelił Luis Suarez, piękne trafienie dołożył również Messi i Jordi Alba. Dzięki temu Barcelona chwilowo ma trzy punkty straty do Realu Madryt, który nie grał w tej kolejce - mecz z Valencią został przełożony.