Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Legia - Wisła Płock. Jacek Magiera łata dziury i zaskakuje

Nie Aleksandar Prijović, tylko Nemanja Nikolić rozpocznie piątkowe spotkanie Legii z Wisłą Płock od pierwszej minuty. To zaskoczenie, bo Szwajcar w poprzednich spotkaniach nie zawodził. Jak już, to zachwycał. Początek meczu o 20.30, transmisja w Canal+ Sport, relacja na żywo na Legia.sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.
Wiadomo było, że Jacek Magiera w spotkaniu z Wisłą Płock nie może skorzystać z kontuzjowanego Adama Hlouška oraz pauzujących za kartki Guilherme i Miroslava Radovicia. - Mam kilka pomysłów, jak zastąpić "Rado" i Guilherme. Będziemy w sztabie jeszcze rozmawiać na ten temat, wybierzemy optymalną jedenastkę. Decyzja zapadnie pewnie dziś późnym wieczorem albo w piątek rano - mówił Magiera na czwartkowym briefingu.

Trener Legii decyzję podjął w piątek. I zadziwił, bo posadził na ławce grającego i strzelającego ostatnio regularnie Prijovicia, a postawił na Nikolicia, choć dzień wcześniej sugerował, że z Wisłą może wystawić nawet trzech napastników.

Jeszcze kilka tygodni temu postawienie na Nikolicia nie byłoby żadnym zaskoczeniem. Teraz jest, bo Prijović w trzech ostatnich meczach zdobył pięć bramek - trafiał do siatki średnio co pół godziny. Mniejszym zaskoczeniem, ale też zaskoczeniem, jest posadzenie przez Magierę na ławce juniora Sebastiana Szymańskiego.

Skład Legii: Arkadiusz Malarz - Bartosz Bereszyński, Jakub Rzeźniczak, Michał Pazdan, Łukasz Broź - Thibault Moulin, Tomasz Jodłowiec - Kasper Hämäläinen, Vadis Odidija-Ofoe, Michał Kucharczyk - Nemanja Nikolić.

Ławka rezerwowych: Radosław Cierzniak, Maciej Dąbrowski, Mateusz Wieteska, Sebastian Szymański, Michaił Aleksandrow, Waleri Kazaiszwili, Aleksandar Prijocvić.

Początek meczu Legia - Wisła Płock o 20.30, transmisja w Canal+ Sport, relacja na żywo na Legia.sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.Więcej o: