Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Franciszek Smuda nie wróci do ekstraklasy? Górnik Łęczna rozmawia z serbskim trenerem

Jak udało się ustalić Sport.pl, to wcale nie Franciszek Smuda, a Serb Aleksandar Rogić jest bardzo poważnym kandydatem do objęcia posady pierwszego trenera Górnika Łęczna.
W czwartek wieczorem Górnik Łęczna poinformował, że z powodu niezadowalających wyników rozstaje się z Andrzejem Rybarskim. Kandydat na jego następcę został wskazany szybko. Miał nim zostać Franciszek Smuda.

"Przegląd Sportowy" jeszcze przed oficjalnym rozstaniem z Rybarskim informował, że do końca roku drużynę poprowadzi Marcin Broniszewski, a od 1 stycznia zostanie on asystentem Smudy. Były selekcjoner reprezentacji Polski miał podpisać kontrakt z Górnikiem po tym, jak wróci z wczasów w Meksyku.

Wygląda jednak na to, że plany w Łęcznej nieco się pozmieniały. Jak udało nam się ustalić, najpoważniejszym kandydatem do objęcia posady pierwszego trenera wcale nie jest Smuda, a Aleksandar Rogić - 35-letni Serb, który miałby podpisać umowę z Górnikiem najprawdopodobniej jeszcze w tym roku.

Rogić w przeszłości m.in. był asystentem Gorana Stevanovica kiedy ten prowadził reprezentacji Ghany (2011-12). Współpracował też z kadrą Serbii za czasów Dicka Advocaata (2014), a także Radomira Anticia (2008-10). Asystentem tego ostatniego był też w Chinach, kiedy Antić prowadził najpierw Shandong Luneng Taishan (2013), a potem Hebei China Fortune (2015).

Górnik Łęczna po 17 kolejkach ekstraklasy zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Ekipa z Lubelszczyzny ma trzy punkty straty do znajdującej się tuż nad strefą spadkową Wisły Płock.

Polskie gwiazdy sportu jako "Popek"! [ZOBACZ]