Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa w Sport.pl. Mateusz Centarski: Boję się, że nie powtórzę takiego sezonu

Gdybym ja nie miał wsparcia chłopaków z Cracovii pewnie dalej pisano by mnie, że jestem zmarnowany. Ale ja się odrodziłem, pokazałem, że jednak potrafię kopnąć - mówi w rozmowie ze Sport.pl Mateusz Cetnarski, piłkarz Cracovii.
Miałeś chyba największy wpływ na swoją drużynę w tym sezonie, zgadzasz się?

- Patrząc na liczby na pewno. Ale trzeba by było spytać trenera czy jest zadowolony. Cała drużyna, grała naprawdę równo, jeżeli miewaliśmy wpadki to na jeden-dwa mecze, nie wpadaliśmy w dołek. To było naszą siłą. W 37 kolejce wyszliśmy na boisko i goniliśmy jak w pierwszej.

Wyłącz teraz skromność - Mateusz Cetnarski odchodzi z Cracovii w pierwszej kolejce tego sezonu. Byłoby tak samo?

- Uważam, że nawet najlepszy zawodnik, który nie ma wsparcia trenera, chemii z drużyną, nie ma szans na sukces. Miałem już w karierze takich kolegów, którzy byli świetnymi piłkarzami, ale nie mieli wsparcia drużyny i grali piach. Gdybym ja nie miał wsparcia chłopaków z Cracovii pewnie dalej pisano by mnie, że jestem zmarnowany. Ale ja się odrodziłem, pokazałem, że jednak potrafię kopnąć.

Boli brak nagrody dla pomocnika sezonu?

- Nie, ja się cieszę, że znalazłem się w gronie nominowanych.

Tak szczerze

- Patrząc na statystyki i liczby to jasne, że fajnie by było mieć taką nagrodą. Ale przegrać z Murasiem (Rafałem Murawskim - red.) to nie jest ujma.

Co powiedzieliście sobie w szatni po sezonie?

- Mi najbardziej podobały się słowa trenera, nie ma nic lepszego, żeby usłyszeć od szkoleniowca, że jest dumny. To najlepsza nagroda, dowód, że wykonaliśmy swoją pracę.

Jesteście gotowi na puchary?

- Uważam, że potrzebujemy wzmocnień. Jeśli chcemy grać na dwóch-trzech frontach musimy mieć dwóch zawodników na jedną pozycję, historia pokazała, że tak to musi wyglądać.

"11" najefektywniejszych piłkarzy ekstraklasy rundy wiosennej
Zdjęcie Lanki ADIDAS F10 TRX FG D67010 Zdjęcie Lanki ADIDAS F10 TRX FG MESSI G97729 Zdjęcie Lanki ADIDAS F10 TRX FG MESSI G97729
Lanki ADIDAS F10 TRX FG D67010 Lanki ADIDAS F10 TRX FG MES... Lanki ADIDAS F10 TRX FG MES...
Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info