Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa w Sport.pl. Podoliński: To jest dramat! Łatwo kopnąć małego

Lechia Gdańsk wycofała skargę do Trybunału Arbitrażowego w sprawie ujemnego punktu. To oznacza, że Podbeskidzie nie zagra w grupie mistrzowskiej. - To jest dramat. Każdy ma swoje interesiki i biznesy. Widocznie małego jest łatwiej kopnąć - powiedział w rozmowie ze Sport.pl Robert Podoliński, trener Podbeskidzia Bielsko-Biała.
- Okazało się, że "Fair Play" nic nie znaczy. Lechia powinna zadać sobie pytanie, czy czuje się z tą sytuacją dobrze. Ja i moi zawodnicy zrobiliśmy wszystko co było w naszej mocy. Podbeskidzie będzie walczyć dalej. Pokazaliśmy, że potrafimy i będziemy musieli potwierdzić nasze atuty w grupie spadkowej - powiedział szkoleniowiec Podbeskidzia.

O decyzji gdańskiego klubu Robert Podoliński dowiedział się w rozmowie z naszym portalem. 40-letni trener nie krył załamania, a w jego głosie słychać było duży żal.

- Wychodzi na to, że w tym całym zamieszaniu jesteśmy zbyt mali, żeby ktokolwiek się nami interesował. Każdy ma swoje małe interesiki i widocznie małego jest łatwiej kopnąć - zaznaczył Podoliński. Na decyzji Lechii Gdańsk najwięcej zyskał Ruch Chorzów, który wskoczył na ósme miejsce w tabeli i już na pewno zagra w grupie mistrzowskiej.

- Okazuje się, że Ruch jest specjalistą w uciekaniu spod ostrza noża - uciął szkoleniowiec Podbeskidzia. Trener miał na myśli nie tylko sytuację z tego sezonu, ale również z 2013 roku, kiedy Ruch sportowo powinien pożegnać się z ekstraklasą. Klub z Chorzowa uratowała wtedy degradacja Polonii Warszawa.Oświadczenie Lechii Gdańsk:

"Po konsultacji z ekspertami UEFA oraz respektując ich zalecenia skierowane do związku oraz klubu, Polski Związek Piłki Nożnej oraz Lechia Gdańsk doszły do przekonania, iż dalsze prowadzenie sporu przed Trybunałem Arbitrażowym przy PKOL jest niecelowe.

W ocenie Prezesa PZPN Zbigniewa Bońka oraz Prezesa Lechii Adam Mandziary piłkarskie rozstrzygnięcia winny zapadać na boisku, a nie w wyniku decyzji Trybunału Arbitrażowego.

To walka na boisku i jej reguły powinny decydować o kolejności w tabeli.

Lechia Gdańsk postanowiła zachować neutralność i szacunek dla boiskowych rozstrzygnięć, dlatego 11 kwietnia podjęła decyzję o wycofaniu przedmiotowej skargi".

Piękniejsza strona ekstraklasy! Poznajcie dziewczynę napastnika Ruchu Chorzów!
Zdjęcie Nike Anglia - piłka CENG21 Zdjęcie NIKE PIŁKA NOŻNA TEAM TRAINING SC1911 117 Zdjęcie NIKE PIŁKA STRIKE TEAM SC2678-107
Nike Anglia - piłka CENG21 NIKE PIŁKA NOŻNA TEAM TRAIN... NIKE PIŁKA STRIKE TEAM SC26...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info


Kto twoim zdaniem powinien grać w grupie mistrzowskiej?
Więcej o:
Komentarze (68)
Ekstraklasa w Sport.pl. Podoliński: To jest dramat! Łatwo kopnąć małego
Zaloguj się
 • assanti-teraz-zarejestrowany

  Oceniono 14 razy 10

  dlaczego mnie to nie dziwi? Chyba dlatego, że trudno jest znaleźć sezon, w którym wokół Ruchu nic by się nie działo. Za chwile się dowiemy, że finansowo leżą, ale licencję dostaną tradycyjnie, czyli "warunkowo". Kpiny!

 • raafu00

  Oceniono 11 razy 9

  Teraz podbeskidzie będzie się sądzić aby lechia dostała punkt z powrotem xD

 • jworld

  Oceniono 10 razy 6

  rener podbeskidzia ma rację ;] PZPN to banda cwaniaków ,każdego można kupić...kwestia ceny nie bonifacy...

 • oklodz61

  Oceniono 12 razy 6

  Od lat Ruch traktowany jest na wyjątkowych warunkach, zasadzie "świętej krowy", permanentnej nietykalności, już od dawna nie powinien mieć licencji i zacząć rywalizację od poziomu IV ligi. Ale podobnie jak w przypadku górników, Górnego Śląska, decyzjami politycznymi, kosztem innych, klub ten sztucznie utrzymuje się go przy życiu ..... ŁKS nie miał takich przywilejów, "szczęścia" ( Łódź nie odłączy się od Polski ), więc już dawno poległ ....

 • kaktus-2

  Oceniono 12 razy 6

  Ale musiała pójść łapówka ze wycofali skargę ?

 • detektyw_klucha

  Oceniono 7 razy 5

  Jako kibic drużyny, która kilka lata temu została potraktowana w podobny sposób mogę tylko powiedzieć jedno: Trzymajcie się i skopcie tyłki drużynom z grupy spadkowej. Dacie radę!

 • nino.rota

  Oceniono 7 razy 5

  piłkarski poker!

 • krajidiotow

  Oceniono 8 razy 4

  Nie wyobrazam sobie innego przywitania szmat z Gdanska i Chorzowa w Bielsku jak gwizd i bluzg. W-pie...c ustawiacze, zlodzieje punktow i bezjajeczne cwaniaczki.

 • lokator

  Oceniono 3 razy 3

  >>> Okazuje się, że Ruch jest specjalistą w uciekaniu spod ostrza noża - uciął szkoleniowiec Podbeskidzia. Trener miał na myśli nie tylko sytuację z tego sezonu, ale również z 2013 roku, kiedy Ruch sportowo powinien pożegnać się z ekstraklasą. Klub z Chorzowa uratowała wtedy degradacja Polonii Warszawa. <<<

  Lata osiemdziesiąte ubiegłego wieku.
  Dołujący Ruch pokonuje w Łodzi Widzew z Bońkiem w składzie 4 : 2.
  Ten wynik spuścił do ówczesnej II ligi Zawiszę Bydgoszcz.

  W jednej z gazet ukazał się reportaż o tym "cudzie". Ludzie na stadionie krzyczeli "Boniek, ratuj Zawiszę!" Na próżno. Piłkarze Widzewa pokazywali graczom Ruchu gdzie uderzać rzut wolny, aby piłka przeszła przez mur i wpadła do bramki.

  Tak, tak...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX