Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Kręcina: 95 proc. alkoholu w życiu wypiłem służbowo

- Jestem gościnny, jak każdy góral. Myślę, że 95 procent alkoholu w życiu wypiłem służbowo - powiedział o żartach internautów na swój temat w rozmowie z ?Polską The Times? Zdzisław Kręcina, były sekretarz generalny PZPN, a obecnie doradca w Piaście Gliwice. Piast jest liderem Ekstraklasy.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Ja się nie obrażam. Kibicuję młodym. Niech się bawią i śmieją, skoro taka jest moda. Mam bardzo duży dystans do siebie. Raz na kilka miesięcy zerkam na moje nieoficjalne konto na Facebooku. Koszulkę ze swoją podobizną też kupiłem. Nie przeszkadza mi to, że ktoś na mnie zarabia. Miło byłoby jednak, gdyby chociaż pięć procent tych pieniędzy przeznaczył na cele charytatywne. Nie mam kontaktu z tą osobą, mogę więc o to tylko zaapelować - powiedział Kręcina.

Został zapytany również o porównania z prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim, który również stał się obiektem żartów internautów. - Jestem gościnny, jak każdy góral. Myślę, że 95 procent alkoholu w życiu wypiłem służbowo. Kiedy przyjeżdżają do nas przedstawiciele innych federacji albo wyjeżdżamy my, dochodzi do oficjalnych spotkań, na których podaje się alkohol. Gospodarzem bankietu jest prezes federacji, a organizuje go sekretarz generalny. Pełniąc tę rolę czułem się w obowiązku, by gościom niczego nie brakło. I w wywiadzie dla waszej gazety powiedziałem kiedyś, że jeśli alkohol, to czysta. To tradycyjny polski napój. Na spotkaniach z zagranicznymi działaczami było też piwo, wino. Ale tradycyjnego toastu nie wypadało wznieść niczym innym niż Wyborową. Chyba przez to zaczęto mnie kojarzyć z wódką.

Cały wywiad z Kręciną na stronie "Polski The Times".Znasz przepisy piłki nożnej? Oj, zdziwisz się. Rzut z autu do bramki i gol? A może rożny?[QUIZ]
Więcej o:
Komentarze (49)
Ekstraklasa. Kręcina: 95 proc. alkoholu w życiu wypiłem służbowo
Zaloguj się
 • malcos

  Oceniono 16 razy 14

  Pracoholik

 • okoni

  Oceniono 16 razy 12

  Zdzichowi chodziło o to że 95cio procentowy alkohol pił tylko w pracy. ;)

 • iarna

  Oceniono 13 razy 11

  ..... czyli za darmola...:):):)

 • antropoid

  Oceniono 15 razy 11

  "95 proc. alkoholu w życiu wypiłem służbowo"
  ----------------------------

  Właśnie dlatego nasz futbol wygląda tak jak wygląda - bo przez dekady zarządzają nim moczymordy, dla których kariera działacza, to okazja do skasowania wypasionych diet i premii i nażłopania się ile wlezie na rachunek związku.

 • do_podziwu

  Oceniono 8 razy 8

  Szczerosc Pana Kreciny "powala" czytajac jego wypowiedzi i wiedzac ,ze juz nie decyduje ,nie pracuje w PZPN to go nawet "lubie" pil bo musial -taki byl klimat (mysle jest nadal).-:))).

 • darcys44

  Oceniono 10 razy 8

  A jak "ministra sportu" powiedziała że zdjęli ją ze stanowiska "bo nie pije" to wszyscy z niej pokpiwali. Ot, publika ...

 • tani_dran

  Oceniono 9 razy 5

  Że też nikt z PIS nie pomyślał o wykorzystaniu tego talentu, choćby w dyplomacji?

 • helpfooluser

  Oceniono 3 razy 3

  Dobrze prawi, polać mu

 • kasiapanowie

  Oceniono 5 razy 3

  Ale 99 % od sponsorów tak ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX