Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

O ile punktów grają właściwie Legia z Lechem w hicie T-Mobile Ekstraklasy?

1 : 0
Informacje
T-Mobile Ekstraklasa 2013/14 - 28. kolejka
Sobota 29.03.2014 godzina 15:30
Wyniki szczegółowe
Wynik
Legia Warszawa
1
Lech Poznań
0
Zwycięstwo zagwarantuje lepszą sytuację wyjściową przed rundą mistrzowską. Dopiero wtedy się wyjaśni, kto zostanie mistrzem Polski 2014.
Legia ma teraz 54 pkt, a Lech 47 pkt, ale po 30 kolejkach sezonu zasadniczego punkty zostaną podzielone na pół. Jeśli drużyny uzbierają nieparzystą liczbę punktów, wynik zostanie zaokrąglony do góry. Przed wyjściem na boisko piłkarze obu drużyn muszą więc mieć w głowach nie tylko to, kto przyjechał ich oglądać, ale również mieć świadomość, że tak naprawdę Legia ma 27 pkt, a Lech 24.

W przypadku zwycięstwa gospodarzy szanse Lecha na udaną gonitwę po podziale punktów znacząco by zmalały (Legia miałaby już pięciopunktową przewagę). Wygrana Lecha sprawiłaby, że zmniejszyłby stratę do czterech punktów, czyli de facto dwóch.

Jednak kalkulatory wyjmiemy dopiero 12 kwietnia, gdy zakończy się sezon zasadniczy. Jeśli Legia po 30 kolejkach zajmie pierwsze miejsce, a Lech nie wypadnie poza podium, pod koniec maja w rundzie mistrzowskiej dojdzie znów do meczu Legia - Lech. I to dopiero ten mecz być może nazwiemy spotkaniem o tytuł.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS, na Androida i Windows Phone

Jakim wynikiem zakończy się mecz Legia - Lech?