Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa Power Ranking. Lech trafił szóstkę. Zagłębie? Bez komentarza

Piłkarze Mariusza Rumaka urządzili sobie trening strzelecki w Krakowie. Brawo! Szóstka w naszej lidze pada rzadziej niż w totolotku. Na dno Power Rankingu stoczył się zespół, o którym ciężko cokolwiek napisać.


1. Lech Poznań

Piłkarze Lecha z przytupem zamknęli 17. kolejkę ekstraklasy. Strzelili sześć goli, a mogli więcej. Mogli też więcej stracić, ale nie stracili i to się liczy. Stuknąć w ten sposób rywala na wyjeździe to wielka sztuka. Szóstka w naszej lidze pada rzadziej niż w totolotku.

2. Wisła Kraków

Wisła nie porwała grą i wygrała głównie dzięki sprytowi dwóch swoich gwiazd - Łukasza Garguły i Pawła Brożka. Wygrać mecz, będąc w lekkim dołku, to też osiągnięcie.

3. Górnik Zabrze

W Zabrzu wszyscy zastanawiali się, jaki będzie Górnik bez Nawałki. Kibice zachodzili w głowę, czy Wieczorek sobie poradzi. Mecz z Podbeskidziem pełnej odpowiedzi jeszcze nie dał, ale na pewno może być małą wskazówką.

4. Legia Warszawa

Legia w lidze gra swoje. Choć znów straciła gola, potrafiła odpowiedzieć kilkoma trafieniami. Kolejną asystę zaliczył wyróżniający się wciąż Tomasz Brzyski. Czy skuteczna gra przełoży się wreszcie na mecz w Lidze Europy? Wątpliwe.

5. Ruch Chorzów

- To najsłabszy mecz Ruchu, od kiedy jestem jego trenerem - mówił po meczu w Gdańsku Jan Kocian. Nie wypada się nie zgodzić. Niebiescy wespół z gospodarzami bardzo zniechęcili kibiców do przychodzenia na PGE Arenę.

6. Pogoń Szczecin

Dariusz Wdowczyk miał pretensje do sędziego, ale przede wszystkim powinien mieć je do swoich piłkarzy. Szczecinianie pozwalali dogrywać piłkę najlepszemu asystentowi ligi z taką swobodą, że do strzelania goli Legia pomocy od arbitra nie potrzebowała.

7. Zawisza Bydgoszcz

Zawisza mocno walczy o czołową ósemkę, a takim meczem jak ten z Widzewem udowadnia tylko, że na miejsce w górnej części tabeli zasługuje.

8. Cracovia

Tiki-taka Cracovii w meczu z Lechem momentami wychodziła równie dobrze jak w poprzednich spotkaniach. Strata sześciu goli na własnym stadionie jest jednak niewytłumaczalna. Pech, słupki, poprzeczki w akcjach ofensywnych to jedno, szóstka w plecy to drugie.

9. Jagiellonia Białystok

Quintana najlepszym piłkarzem kolejki? Na pewno po meczu ze Śląskiem mógł do tego miana kandydować. Jagiellonia odzyskała właściwy rytm i do końca roku powinno być już tylko dobrze.

10. Piast Gliwice

Piast, na którego narzekają ostatnio kibice z Gliwic, pokazał, jak wykorzystać słabe punkty rywala. A że słabych punktów Zagłębie ma sporo, to wygrana przyszła piłkarzom Marcina Brosza całkiem łatwo. Aha, nie szukajmy sensacji. Nazwa miasta, z którego przyjechali goście i nazwisko bramkarza z Lubina są do siebie podobne zupełnie przypadkowo.

11. Śląsk Wrocław

Śląsk wciąż ma mocną kadrę i tylko dlatego jakoś się trzyma. Gdyby nie to, klub stoczyłby się zapewne po równi pochyłej. Na grę pozytywnie nie wpłynie też wieść o ewentualnym odejściu Stanislava Levego.

12. Korona Kielce

Trochę pecha ma ostatnio Korona. Porażka w Krakowie wstydu jednak kielczanom nie przynosi. Czas jednak ciułać punkty, bo strefa spadkowa może się niebezpiecznie przybliżyć.

13. Widzew Łódź

W Widzewie bez zmian. Piłkarze z Łodzi lubują się w ułatwianiu przeciwnikom roboty. Kolejny samobójczy gol i kolejna porażka. Gdyby nie przegrane Zagłębia i Podbeskidzia, zespół Rafała Pawlaka witałby się z dnem tabeli.

14. Podbeskidzie Bielsko-Biała

Gołym okiem widać, że po przyjściu Leszka Ojrzyńskiego w Podbeskidziu coś drgnęło. Stadion Górnika to jednak dla bielszczan wciąż za wysokie progi.

15. Lechia Gdańsk

Punkt dopisany do dorobku to jedyny pozytyw w Gdańsku po meczu z Ruchem. Lechiści uraczyli swoich kibiców pokazem, którego nie dało się oglądać. Zapatrzyli się na reprezentację Polski, czy co?

16. Zagłębie Lubin

Bez komentarza.

W Power Rankingu o pozycji zespołu decyduje jego ostatnia forma, a także wypadkowa wyników i możliwości kadrowych. Nie zgadzasz się z notowaniem? Zapraszam do komentowania. Możesz też wysłać uwagi na maila przemyslaw.piotrowski@agora.pl

Sprawdź ostatni Power Ranking ?