Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Po błędzie sędziego Jarzębaka w meczu Wisła - Legia. Szef sędziów: Jędrzejczyk odrzucił arbitra od linii

PRZEGLĄD PRASY.- Tę sytuację mogę tłumaczyć warsztatowymi błędami w ustawianiu się. Jarzębak znalazł się w najgorszej z możliwych pozycji. Niestety, nadbiegający Jędrzejczyk odrzucił go od linii - mówi w rozmowie z ?Przeglądem Sportowym? Zbigniew Przesmycki, szef Kolegium Sędziów PZPN.
1 : 2
Informacje
T-Mobile Ekstraklasa 2012/13 - 22. kolejka
Sobota 13.04.2013 godzina 18:00
Wyniki szczegółowe
Wynik
Wisła Kraków
1
Legia Warszawa
2
Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS i na Androida

Na początku meczu sędzia bramkowy Sebastian Jarzębak popełnił ogromny błąd, bo nie zauważył - choć stał tuż obok - że piłka o mniej więcej pół metra przekroczyła linię końcową. Akcja nie została zatrzymana, a Legia zdobyła pierwszego gola. Cały mecz wygrała 2:1.

"Przegląd Sportowy" po tym zdarzeniu przeprowadził rozmowę ze Zbigniewem Przesmyckim, szefem Kolegium Sędziów PZPN. Przesmycki tłumaczy błąd Jarzębaka "warsztatowymi błędami w ustawieniu''. Zdaniem szefa sędziów Jerząbak "został odrzucony od linii'' przez zawodnika Legii Artura Jędrzejczyka i z tego powodu znalazł się w bardzo złej sytuacji, w której nie mógł dokładnie ocenić, gdzie jest piłka.

Przesmycki przyznał, że ma coraz większe wątpliwości, czy wprowadzenie dwóch dodatkowych sędziów obserwujących pole karne jest dobrym rozwiązaniem.

Ostra reakcja Wisły

- Apelujemy, aby szanowni arbitrzy, brylujący ostatnio w przeprosinach naszego i innych klubów, zechcieli przynajmniej tyle samo czasu co na pisanie usprawiedliwień poświęcić na samodoskonalenie warsztatu sędziowskiego - napisał klub w oficjalnym piśmie.

Druga kontrowersja i przeprosiny Siejewicza

Godzinę po spotkaniu Hubert Siejewicz, sędzia główny, wygłosił oświadczenie, w którym przeprasza Wisłę. Kontrowersje budziła też sytuacja z końcówki meczu, w której Tomasz Jodłowiec dotknął piłki ręką.

Galeria złodziei

Okazuje się, że to nie wszystko, bo Wisła ma całą litanię zarzutów w kierunku sędziów. W specjalnym oświadczeniu klub pisze m.in. o tym, że sędzia liniowy miał wyładować złość na jednym z chłopców, który podaje piłki. Działacze opisują też, jak do szatni sędziów po meczu wszedł Jacek Bednarz. "Panowie, gratuluję, po raz kolejny nas okradliście. Będziecie w galerii tych, którzy nas okradli" - prezes Wisły miał wypowiedzieć dokładnie takie słowa.

Okazuje się, że to nie wszystko, bo Wisła ma całą litanię zarzutów w kierunku sędziów. W specjalnym oświadczeniu klub pisze m.in. o tym, że sędzia liniowy miał wyładować złość na jednym z chłopców, który podaje piłki. Działacze opisują też, jak do szatni sędziów po meczu wszedł Jacek Bednarz. "Panowie, gratuluję, po raz kolejny nas okradliście. Będziecie w galerii tych, którzy nas okradli" - prezes Wisły miał wypowiedzieć dokładnie takie słowa.Więcej o:
Komentarze (60)
Po błędzie sędziego Jarzębaka w meczu Wisła - Legia. Szef sędziów: Jędrzejczyk odrzucił arbitra od linii
Zaloguj się
 • nighthawk00

  Oceniono 170 razy 162

  tak, nawet na zdjeciu widac, jak jest odrzucany, ledwo uszedl z zyciem...

 • 3xm

  Oceniono 152 razy 136

  Całkowicie się zgadzam, że sędziowie bramkowi są zbędni. Podnoszą tylko koszty, tak dawało się 5 kopert, trzy dla sędziów, jedną dla technicznego i jedną dla obserwatora. A teraz trzeba 7 przygotować. Kluby są biedne, jest kryzys, nie stać większości na opłacanie coraz większej grupy sędziów.

 • prawnikstarogard

  Oceniono 105 razy 93

  W życiu bardziej debilnego wyt łumaczenia nie słyszałem!Skoro Jedzrejczyk był tu winny w tej sytuacji to mogliście mu jeszcze czerwona kartke pokazac za próbe skoszenia arbitra !

 • dorian_1

  Oceniono 68 razy 60

  To jest kpina. Gość stoi metr od sytuacji i tylko stojąc tyłem mógł tego nie zauważyć. Sędziowie bramkowi się w ogóle nie sprawdzają. Błędy się zdarzają, ale naszym sędziom zbyt często.
  W tej sytuacji sędzia widział, widział, W I D Z I A Ł bo nie miał innej opcji. A jeśli patrzył i nie widział to się nie nadaje na sędziego. Proste.

 • korponaracja

  Oceniono 58 razy 56

  Ukarać Jędrzejczyka!
  Co on sobie w ogóle myślał walcząc do końca o tą piłkę?
  Czy nie widział że tuż obok stoi pan sędzia, który mógł się przestraszyć takiego agresywnego ataku na piłkę?

 • rabin_szechter

  Oceniono 44 razy 36

  Dodatkowi sędziowie są zbędni. Wystarczy jedna powtórka wideo, którą może zobaczyć sędzia pomocniczy.

  To wszystko. Jeśli tego nie będzie, cała dalsza dyskusja będzie bezcelowa.

  Ale FIFA i UEFA, organizacje o strukturach mafijnych nigdy sobie na to nie pozwolą.

  Drukowanie meczów to ogromne pieniądze.

 • wawiak80

  Oceniono 43 razy 23

  Galeria złodziei to dobry pomysł, ale czy działacze Wisły mają już galerię zasłużonych sędziów?
  Jako pierwszego zgłaszam Pana Lyczmańskiego który stawał na głowie, aby Wisła wygrywała swoje mecze. Za co zresztą został zdegradowany

 • rzonaty_alfons

  Oceniono 36 razy 22

  Jędrzejczyk wyrzucił sędziego za plac gry przez to padła bramka i dlatego Wisła nie zdobędzie mistrza Polski, dobrze że wślizgiem nie zaatakował sędziego od tyłu bo by dostał czerwoną kartkę, a z taką walką o piłkę żeby grali nasi kopacze z Ukrainą to wynik był by inny

 • adrian_te

  Oceniono 11 razy 11

  No tak winni piłkarze, bo im się zachciewa grać przy linii końcowej. LOL

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX