Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

T-Mobile Ekstraklasa. "Lech ku***" - Ekstraklasa SA przeprasza

1 lipca na oficjalnej stronie polskiej Ekstraklasy - Ekstraklasa.org doszło do włamania hakerów. Zmienili oni zawartość strony - obrażając Lecha Poznań. Dzisiaj spółka wydała oświadczenie w którym za to przeprosiła.
Tuż po ataku w internecie pojawiły się screeny dokumentujące hakerski atak. Była na nich uwieczniona dopiska przy Lechu Poznań: "Lech KKS ku*** i pies". Obecnie strona nie działa.

Oficjalne oświadczenie Ekstraklasy SA:

"Ekstraklasa SA z przykrością informuje, że 1 lipca doszło do włamania hakerskiego na stronę Ekstraklasa.org. Niezwłocznie po wykryciu tego incydentu podjęte zostały działania mające na celu zabezpieczenie serwisu przed kolejnymi włamaniami. W związku z tym funkcjonowanie strony zostało czasowo zawieszone. Poniżej prezentujemy oświadczenie w tej sprawie firmy HIVE SPORTS & MEDIA, która świadczy usługi w zakresie administrowania stroną Ekstraklasa.org. Jednocześnie wyrażamy ubolewanie, że działalność hakerów mogła urazić wiele osób, w tym czytelników serwisu Ekstraklasa.org.

Oświadczenie firmy HIVE SPORTS & MEDIA

W dniu 1 lipca doszło do ataku na serwer utrzymujący stronę Ekstraklasa.org z wykorzystaniem błędu programistycznego znajdującego się w umieszczonych na nim skryptach. Luka ta w konsekwencji umożliwiła sprawcom możliwość edycji treści strony. W tej chwili kompleksowo sprawdzane są wszelkie serwisy działające na tym serwerze tak, aby wyeliminować możliwość kolejnych ataków."