Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Cracovia, ŁKS, Lechia, Bełchatów - kto spadnie?

Dwie z czterech ekip: Cracovia, ŁKS, Lechia Gdańsk i PGE GKS Bełchatów - spadną z ekstraklasy. Dzięki skutecznej grze wiosną i trzem ostatnim wygranym ze strefy spadkowej wydostało się Zagłębie Lubin, w piątek może uciec PGE GKS, który o 18 podejmuje Jagiellonię
Lubinianie zdobyli w tym roku aż 17 punktów, obok Korony Kielce najwięcej w lidze, i nad strefą spadkową mają już osiem punktów przewagi. Do tego w tym sezonie wygrali oba mecze z przedostatnim w tabeli ŁKS, więc o utrzymanie chyba nie muszą się już martwić.

Za nimi w tabeli są Cracovia (20 punktów), ŁKS (22), Lechia (24) i PGE GKS (25). - Z tej grupy największe szanse na utrzymanie daję bełchatowianom, którzy mają najlepszą drużynę i najwięcej punktów - mówi Rafał Pawlak, były piłkarz m.in. Widzewa i ŁKS. - To, że Cracovia wygrała w ostatniej kolejce z Podbeskidziem Bielsko-Biała niczego nie zmienia. Ona naprawdę gra źle w piłkę. Moim zdaniem drugim spadkowiczem będzie ŁKS, choć Lechia też ma bardzo trudne mecze. Walka o utrzymania będzie się toczyć do końca. Gdańszczanie mają trudnych rywali i obiektywnie patrząc, to do końca sezonu mogą nie wygrać meczu. Ale i tak mogą utrzymać się w lidze, bo ŁKS, który traci do Lechii dwa punkty, sam wielu punktów nie zdobywa.

Ale w ŁKS nie chcą słyszeć o spadku. W klubie od dawna wszyscy sprawiają wrażenie, jakby drużyna w ogóle nie była zagrożona degradacją, jakby nie zauważali, że piłkarze zdobyli wiosną ledwie siedem punktów, tyle samo co Lechia i o jeden więcej niż Cracovia, która jest w tym roku najgorsza. W ŁKS cały czas są przekonani, że się utrzymają. Menedżera Piotra Świerczewskiego humor nie opuszcza, gotowy jest się zakładać, że jego drużyna zostanie w elicie. - Myślę, że do utrzymania wystarczą nam cztery punkty i na pewno je zdobędziemy - mówi.

W tej kolejce ŁKS zagra w sobotę z Wisłą w Krakowie, Lechia z Lechem na wyjeździe, PGE GKS z Jagiellonią w Bełchatowie, a Cracovia z Polonią na jej stadionie. Największe szanse na zwycięstwo mają bełchatowianie, którym zwycięstwo może znacznie poprawić ich i tak najlepszą z tej grupy sytuację. Wygrana innej drużyny broniącej się przed spadkiem będzie sensacją kolejki. - Kto by nie spadł, spadnie zasłużenie. To naprawdę najgorsze drużyny tego sezonu - uważa Pawlak i ma rację.

Po pierwszych ośmiu kolejkach tego sezonu ostatnie pięć miejsc w tabeli zajmowały dokładnie te same drużyny, które są na nich teraz.Z kim grają

PGE GKS Bełchatów: Jagiellonia (d), Zagłębie (w), Korona (d), ŁKS (w), Cracovia (d)

Lechia Gdańsk: Lech (w), Śląsk (d), Widzew (w), Legia (d), Ruch (w)

ŁKS: Wisła (w), Korona d), Ruch (w), PGE GKS (d), Jagiellonia (w)

Cracovia: Polonia (w), Widzew (d), Wisła (w), Ruch (d), PGE GKS (w)