Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

T-Mobile Ekstraklasa. Jacek Bednarz: José Bakero słabością Lecha

0 : 1
Informacje
T-Mobile Ekstraklasa 2011/12 - 18. kolejka
Piątek 17.02.2012 godzina 20:30
Wyniki szczegółowe
Wynik
Lech Poznań
0
GKS Bełchatów
1
- Mam wrażenie, że słabością Lecha jest trener, który chce uczynić z Lecha drugą Barcelonę - mówi Jacek Bednarz i dodaje, że nie zwolniłby Bakera - dlatego, że nigdy by go nie zatrudnił.
Przemysław Iwańczyk: Był pan zaskoczony, że Śląsk stracił punkty z Ruchem?

Jacek Bednarz, były reprezentant Polski: Kiedy już obejrzałem mecz, nie. Bo ani Śląsk nie był taki mocny, ani Ruch na tyle słaby, by nie liczyć się w tej walce. Kto nie widział, niech wie, że gol dla wrocławian padł ze spalonego. Gdyby sędziowie byli wnikliwsi, to lider nie miałby nawet punktu. Falstart - tak mogę ocenić Śląsk w tym meczu. A teraz te oceny są coraz surowsze, bo oczekiwania wobec nich mocno urosły po bardzo udanej jesieni. Doszły do tego całkiem dobre występy Legii i Wisły w Lidze Europejskiej, więc tego samego spodziewano się po drużynie Oresta Lenczyka. Nie przesadzajmy jednak, bo to dopiero pierwszy mecz. W 12 kolejnych Śląsk może wygrywać, spisywać się jak jesienią i sięgnąć po mistrza .

Jak ocenia pan nowych graczy - Patrika Mraza i Dalibora Stevanovicia?

- Nie oczarowali mnie, spodziewałem się po nich wiele więcej, ale z drugiej strony wiem, że nie są to przypadkowi gracze.

Myśli pan, że na zbliżający się hit z Legią Lenczyk ich wymieni?

- Bywało nieraz, że to, co zawodziło w jednym meczu, było atutem w kolejnym. Na razie w Śląsku zapaliła się tylko lampka ostrzegawcza, która może zgasnąć po wygranej z Legią. Czas pracuje dla wrocławian, mecz z Ruchem musi być dla nich nauką. W meczu z Ruchem brakowało mi kombinacyjnych akcji zakończonych strzałem. Mimo że Śląsk był ustawiony dość ofensywnie, mimo wielu podań ze środka pola nie doprowadziło to do wielu sytuacji bramkowych.

W przypadku porażki Lecha możemy mówić o sensacji?

- To nie był mecz rzucający na kolana. Przy wszystkich atutach Lecha w ataku mieli zbyt wiele mankamentów w obronie. Ich gra, taktyka w ogóle nie była wyważona. I najmniej obwiniałbym tu młodego Marcina Kamińskiego, bo choć zawalił przy straconym golu, wcześniej ratował swój zespół przed stratami. To naprawdę nie był mecz, w którym grał tylko Lech, a rywal wykorzystał jedyną szansę.

Co jest problemem Lecha?

- Mam wrażenie, że jego słabością jest trener, który chce uczynić z Lecha drugą Barcelonę. Dlaczego Barcelona chce tak grać, to wiem - ma wykonawców, ludzi z predyspozycjami. Dlaczego Lech - nie wiem. Sztuka dla sztuki. Oczywiście momentami będziemy oglądać przez to Lecha ofensywnego, ale Lecha bez zwycięstw.

Zwolniłby pan teraz Bakero?

- W ogóle bym go nie zatrudniał.