Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Transfery. Ariel Borysiuk przechodzi do Club Brugge

Ariel Borysiuk i Legia Warszawa woleli ofertę belgijskiego Club Brugge niż niemieckiego Kaiserslautern - informuje oficjalna strona stołecznego klubu. Pomocnik przechodzi obecnie testy medyczne w Brugii, jeśli wypadną pomyślnie, kontrakt trzecią drużyną belgijskiej ekstraklasy stanie się faktem.
Jeszcze w niedzielę wydawało się, że 20-letni pomocnik Legii jest już jedną nogą w Kaiserslautern - wprost ze zgrupowania w tureckiej Antalyi miał udać się do Niemiec, w ostatniej chwili jednak ofertę klubu z Bundesligi przebił belgijski Club Brugge, który szuka zastępcy dla kontuzjowanego Vanisa Odjidji. Borysiuk udał się zatem na testy medyczne do Brugii i jeśli ich wynik będzie pomyślny, podpisze kontrakt z klubem.

Rzecznik prasowy FC Kaiserslautern Christian Gruber. powiedział, że klub "nie kryje zdenerwowania". Klub był dogadany z piłkarzem, ustalono też warunki transferu z Legią.

- Zabrakło tylko podpisu na kontrakcie - powiedział Gruber, dodając jednak, że niemiecki klub nie ma pretensji do Legii, która ich zdaniem nie ponosi żadnej winy za zaistniałą sytuację.

- W całej sprawie Legia zachowywała się całkowicie poprawnie - powiedział Gruber.

Ariela Borysiuka odkrył dla Legii Jan Urban i to on dał młodziutkiemu zawodnikowi szansę na grę w pierwszym składzie. W barwach Legii rozegrał on 132 mecze i strzelił cztery gole. Zdobył ze stołecznym klubem m.in. wicemistrzostwo kraju, dwukrotnie Puchar Polski i Superpuchar. Trzykrotnie zagrał w drużynie narodowej.