Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

PZPN. Grzegorz Lato może zwolnić szefa sędziów

PRZEGLĄD PRASY. Jak informuje ?Przegląd Sportowy? prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej nie wyklucza zmiany na stanowisku przewodniczącego Kolegium Sędziów. Prezes spotkał się z pełniącym tę funkcję Januszem Eksztajnem, który może stracić posadę za coraz częstsze błędy arbitrów w T-Mobile Ekstraklasie.
W spotkaniu, jakie odbyło się w poniedziałek, oprócz Laty i Eksztajna wziął udział także były sędzia międzynarodowy Rafał Rostkowski. Jakiś czas temu złożył on doniesienie do prokuratury na przewodniczącego kolegium uznając, że ten zmuszał go do poświadczenia nieprawdy. W zamian za to Eksztajn usunął go z grona arbitrów międzynarodowych.

Po spotkaniu Lato zakomunikował jedynie, że "podejmie działania zmierzające do unormowania sytuacji w środowisku sędziowskim", ale "Przegląd" informuje, że może dojść nawet do zwolnienia Eksztajna. Mogłoby się to stać już w środę na posiedzeniu zarządu PZPN.

"Sędziów na przesłuchanie!"

"Dziwię się, że sami arbitrzy nie rwą się, by dać po meczu głos. Cierpliwe wyłożenie swoich racji, opowieść o powodach popełnienia błędu lub zwyczajnie podjęcia decyzji uważanej za kontrowersyjną nadałoby ludzką twarz sędziom, dziś wywołującym tyle życzliwości, co przestępcy z portretów pamięciowych" - pisze w gazecie Sport.pl Rafał Stec.

Sędzia Małek nie uznał prawidłowego gola - Eksztajn: "Jest niewinny" ?