T-Mobile Ekstraklasa. Frankowski daje zwycięstwo Jagiellonii. 150. gol!

Dzięki trafieniu Tomasza Frankowskiego z 88. minuty meczu Jagiellonia pokonała Lechię Gdańsk 2:1. Piłkarze Michniewicza przegrywali 0:1, ale potrafili odwrócić losy spotkania.

150. gol Frankowskiego na Ekstraklasa.tv!?

Pierwsza połowa rozpoczęła się idealnie dla Lechii. Piłkarze Kafarskiego od początku rzucili się na rywala, czego efektem była szybko strzelona bramka. Po olbrzymim zamieszaniu w polu karnym Sandomierskiego najsprytniej zachował się Lukjanovs. Łotysz leżał już na murawie, ale chowając pod siebie piłkę wstał i precyzyjnie wepchnął piłkę do bramki. Od tego momentu Jagiellonia częściej zaczęła atakować. Wyrównanie nastąpiło po dobrze zagranym rzucie wolnym. Plizga dośrodkował w pole karne, tam najwyżej wyskoczył Skerla i mocnym strzałem trafił do siatki.

W drugiej połowie emocje nie opadły. Ataki na bramkę rywala przeprowadzały obie drużyny, i Lechia i Jagiellonia miały swoje szanse. Ostatecznie to ekipa Michniewicza wyszła z tego boju zwycięsko. Trzy punkty zapewnił jej niezawodny Tomasz Frankowski. Najlepszy napastnik poprzedniego sezonu strzelił 150. gola w lidze, czyniąc to w sposób niezwykły. "Franek łowca bramek" wykorzystał podanie Seratlicia strzelając lewą nogą, a w dodatku piętą! Frankowski wciąż goni najlepszych strzelców w historii Ekstraklasy.

- O ile moja 100. bramka nie była ładna, tak ta 150. to chyba jeden z najefektowniejszych w mojej karierze - powiedział po meczu bohater tego spotkania.

Bez adminów. Najmocniejsze poglądy na Facebook.com/Sportpl ?

Startuje Ekstraklasa! Sprawdź 10 największych hitów transferowych lata ?